ידוע כי סביבת העבודה חשובה מאוד וכי כל תנאיה ישפיעו על רמת הריכוז של כל עובד וכן על איכות ותפוקת העבודה שלו. בהתאם לזאת, חברות ועסקים רבים התחילו לזנוח את רעיון בניית חללי עבודה עם קירות הגבס או הבטון ועברו לטובת חלוקה מודולארית באמצעות מחיצה אקוסטית ניידת שמותאמות לחלל הקיים. בחללים רבים כמו משרדים, ספריות, מוסדות חינוך, מרחבים ציבוריים וגם במתחם הבית הפרטי שלנו, יהיה נכון לשלב את אותן מחיצות על מנת לקבל אזור עבודה יעיל יותר. ככל שהחלל יותר עמוס בקהל אנשים, כך הן תספקנה מענה מיטבי שמדיר רעשים. הוורסטיליות שהן מציעות לצד בידוד מכל שאון ורחש, זה בעיקר מה שהופך אותן למענה מושלם עבור כל מי שרוצה להשיג חלל פרודוקטיבי, נעים ושקט.

למה מחיצה עם חיפוי מלמין?

נדגיש שחומר הגלם ממנו הן עשויות הוא למעשה מה שתורם רבות לאיכות הבידוד וגם לעיצוב המודרני והמרשים. הן עשויות עם חיפוי המלמין שכל ייעודו הוא להעניק למחיצה את המראה הדקורטיבי יחד עם עמידות וחוזק. המלמין הינו חומר גלם קל יחסית, הוא יגיע בתצורה של לוח סינטטי דק וישמש כציפוי עליון מעוצב לבסיס לוחות סיבית או MDF. חיפוי מלמין מיוצר משבבים זעירים שנבללו בדבק שרף ולאחר מכן נכבשו בתנור בחום גבוה במיוחד, הוא עמיד אל מול –  קרינת  UV וכך מעניק חסינות במקום בו יש חשיפה לשמש.

מדובר בחומר גלם שהיה בעבר מזוהה עם מראה יחסית פשוט, אך ערכו עלה עם השנים וכיום, הוא בעיקר מזוהה עם מראהו יוקרתי למדי. עם חיפוי מלמין איכותי ניתן להשיג מגוון גמורים ומרקמים שמדמים מתכת, קטיפה, עץ, בטון וכולי. הוורסטיליות העיצובית שלו תתאפשר בגין העובדה כי דוגמת העיצוב  תתבצע על ידי הדפסה בעומק הציפוי. כל התכונות הללו, לצד עמידות וניידות, יהפכו את אותן מחיצות לקיר נייד שמסוגל לעמוד בתנאי חלל רבים. בנוסף, העלות של המלמין נחשבת זולה יחסית ועל כן גם התוצר, מחירו יהיה סביר לכל כיס.

מחיצה עם חיפוי מלמין

מחיצה עם חיפוי מלמין

אקוסטיקה וניידות באמצעות המחיצות

אקוסטיקה

אפשר בהחלט לקבוע שבימינו אחד המדדים להצלחה של עסק, הוא חלל שמאפשר סביבת עבודה עם כל התנאים האולטימטיביים שהעיקרי מבניהן הוא מתחם נטול רעשים. יתרה מזאת, כל סוגיית הרעש הפכה בשנים האחרונות לנושא חשוב ומדובר. קירות הפרדה אלו יהוו פתרון הולם לאותה סוגיה, כשהן עונים על שני צרכים בעת ובעונה אחת  – חלוקה פיזית של המתחם בהתאם לתנאים ולצרכים ותחימה אקוסטית של האזור. נושא האקוסטיקה יעסיק לא מעט אנשים בענפים מגוונים בתעשייה כמו לדוגמא באולפנים, במוסדות ציבוריים וחינוכיים, בחברות ומפעלים וכד'.

ככל שהחלל יהיה יותר גדול ומחולק לכמה וכמה אגפים, נכון יהיה להיעזר במחיצות אקוסטיות באופן תכוף יותר. הן תשתלבנה בצורה הרמונית במדורים השונים כשהן מסננות כל רחש שמגיע ישירות מהעובדים, מעוברי האורח, מלקוחות ומתעניינים ששוהים במקום, המחיצה היא זו למעשה תצליח לבלום את  מגוון הרחשים שמפרים את השקט ותאפשר שגרת עבודה תקינה בהיעדר הפרעות.

עוד דבר חשוב שיש לשים עליו את הדעת במקרה של מחיצות עם חיפוי מלמין, זה לוודא כי יש הלימה עיצובית ופרופורציונאלית בין המבנה לבין החיץ עצמו. ככל שנקפיד על הזמנה של חיץ אקוסטי מחברה איכותית ומנוסה, כך נרוויח את הבידוד האולטימטיבי ביותר שמאפשר סביבת עבודה ללא דפי.

ניידות

הניידות הוא יתרון כשלעצמו על אף שניתן למצוא גם מחיצה מקובעת במידת הצורך. אולם, ככל שניתן לנייד אותן ממקום למקום, כך הן מהוות מענה אפקטיבי ויעיל במגוון של מקומות.

התקנת המחיצות

מחיצות אלו מגיעות עם אופציה של משחק עם המיקום ועם מספר אפשרויות פתיחה ופרישה, כשכל אחד למעשה יכול להתקין בקלות ובפשטות בהיעדר צורך בעזרה. ניתן להתקין אותן מהרצפה או מהתקרה ולפרוס אותן מקצה לקצה ובתום כל שעה, יום או תקופה, לקפל ולהניח אותן בצד החדר או לאחסן אותן עד לשימוש הבא. במידה ונהייה מעוניינים לחלק את החדר לשני אגפים, כל מה שנדרש לעשות זה לפעור את שלבי המחיצה או פשוט להצמיד אותן לקיר ולקבל בין רגע שני אזורים חצויים כשכל אזור מספק לנו את התנאים האידיאליים של סביבת עבודה מיטבית.