מחיצות ניידות נתפסות בדרך כלל כאלמנט פרקטי שנישא על גבי מסילה שמעוגנת לתקרה במטרה להגדיר משטח ולחלק את החלל למרחבים קטנים. בעוד שהיום תוכלו למצוא מחיצות אקוסטיות ניידות שמשדרגות את החלל, נפתחות ונסגרות בקלילות ומעודכנות יותר. למעשה המחיצות הניידות לובשות לאחרונה צורות, חומרי גלם וגוונים מרעננים ועכשוויים כשהן מבודדות בצורה אופטימלית רעשים והסחות ויוצרות במהירות  מתחם אישי שניתן לעשות בו הכל.

מקומות רבים זקוקים לחלל נטול רעשים, שיוצר חיץ חזותי עבור מגוון פעולות או כדי לקבל את האינטימיות המרבית בתוך ההמון. אוניברסיטאות מכילות מקבץ רחב של אוכלוסייה הטרוגנית בהם תלמידים, מרצים, אנשי חינוך, אנשי תחזוקה וכו'. בכיתות הלימוד, בחדרים ובאולמות השונים לא פעם יהיה צורך בהפרדה מגדרית או בניצול אולטימטיבי של המרחב הקיים שיאפשר פעולות שונות במקביל ללא מפרע. כדי לאפשר את ההפרדה המיטבית, מחיצות אקוסטיות ניידות תתנה את המענה הנוח והאולטימטיבי בכל מצב.

מחיצות אקוסטיות ניידות באוניברסיטאות

מחיצות אקוסטיות ניידות באוניברסיטאות

תפקידן של מחיצות

לא פעם נמצא את עצמנו מנסים להתרכז כאשר מבחוץ מגיע רעש בלתי נסבל של מפוח, או שיח רועש בין השכנים, סירנה של רכב, מכשור אלקטרוני, גיזום וכד'. כל אלה מורידים את תפוקת העבודה שלנו בצורה משמעותית ויכולים לעכב או למנוע ביצוע משימות שדורשות ריכוז. מחיצות אקוסטיות כיום מאפשרות הפרדה ויזואלית ואקוסטית ובו זמנית הן מספקות חלל נוסף עם תנאי סביבה הולמים. כמו כן, הן מסייעות במיסוך רעש שמגיע מכל מיני התרחשויות שקורות בחוץ כגון אתרי בנייה, אוטוסטרדות, אולם ספורט וכולי. הן מנצלות את החלל בצורה אידיאלית ומתכתבות עם העיצוב שלו. הקמה מהירה שלהן מאפשרת באופן מידי את הפרטיות אותה מבקשים להשיג, את כל התנאים הנדרשים לריכוז, ללמידה, בחינה, מדיטציה ולאימון אישי.

מחיצות באוניברסיטה – כל היתרונות

פונקציונאליות מרבית  – הן מהוות מענה נפלא בכל חלל במתחם האוניברסיטה בו יש צורך לבצע חלוקה במרחב, כשבאמצעותן ניתן לקיים הרצאה כשמעבר השני למחיצה יתקיים מבחן.

דינאמיות (פתיחה סגירה) – מחיצות אלה נפתחות ונסגרות בצורה קלה ומהירה אין צורך בהפעלת כוח, המנגנון שלהן פשוט וכל שנדרש זה לפרוס אותן במרחב ולקפל אותן בתום השימוש. הן יכולות לעמוד בצד ללא מפרע ובלי לקחת  מקום בחלל. הן נטמעות היטב במרחב ומעוצבות בהתאם לעיצוב השולט.

חומרי גלם –  מחיצות אלה בנויות מעץ ומחומרים מבודדים שונים, חזקים ועמידים לשינויי טמפרטורה, בניהם חומר הפורניר אשר מספק יתרונות רבים כשהוא גם משמש גימור למחיצה. הפורניר מעניק למחיצה את הטקסטורה היפה והאקסקלוסיבית והוא גם מהווה מענה אקולוגי מאחר שהוא מונע שימוש בעץ מלא.

אקוסטיקה מרבית  – במרחבים רבים בהם מתקיימות הרצאות יש צורך בהבנה מלאה של המרצה. מחיצות אלה ידועות כמשפרות הבנה של מילים, צלילים ודיקציה של דיבור. בהיעדר רחשים מבחוץ מתאפשרת לסטודנטים להקשיב לכל הנאמר ולבצע מטלות שונות בצורה איכותית. (מבחנים, קריאה, מדיטציה, פעילות פיזית שדורשת ריכוז וכו')

בידוד מרעשים – רעשים והסחות דעת במתחם בו כל המהות הוא למידה יכול להוות מכשול רציני לרבות בקרב תלמידים שסובלים מבעיות קשב וריכוז, אולם, כל זמן שיש מחיצה ניידת ואקוסטית, ניתן לפרוס אותה במרחב ולקבל את התנאים האולטימטיביים ללמידה אופטימלית.

קיבוץ גלויות באוניברסיטה

כידוע אוניברסיטה מכילה מקבץ רחב מתוך האוכלוסייה שלנו, למעשה היא פתוחה לכל המגזרים ולכל מי שמעונין ללמוד ולהוציא תואר בתחום כלשהו. הלימודים באוניברסיטה נמשכים שלוש שנים אך לעיתים מתקיימים גם קורסים שונים שאליהם מגיעים תלמידים לתקופה קצרה ומוגבלת עד תום הקורס. בתוך כל ערבוב האוכלוסייה יתכנו לא פעם תרחישים שדורשים תנאי סביבה שונים, אירועים שמתקיימים במקביל וכל אירוע פונה לקהל אחר, או מצב שונה שבו סטודנטיות דתיות מבקשות לשמור על פרטיותן בזמן הרצאה בתוך חלל גדול ומעורב בו מתרחש אירוע המוני מטעם האוניברסיטה. כמו כן, לעיתים יתקיימו טקסים לצד ימי עיון וכולי בכל המקרים הללו, מחיצות ניידות יכולות לתת מענה מידי ומושלם להפרדה וחיץ ראוי בין הקהלים, לאפשר את מלוא הריכוז והפרטיות וליצור אינטימיות ותנאי סביבה מושלמים לכל אירוע שמתרחש.