עולם עיצוב הפנים מתחדש כל הזמן ומושפע מהטכנולוגית החדשניות. משרדים וחללים ציבוריים רבים ניצבים לא פעם בדילמה של תנאי חלל אידיאליים לעבודה וכמענה הולם הומצאו פתרונות רלוונטיים כשאחת מהן היא המחיצה הניידת. המטרה של מחיצה זו היא לפני הכל ליצור הפרדה בין החללים ולאפשר את הבידוד האולטימטיבי לצד גימור דקורטיבי שמשתלב עם האולם, המשרד או כל מבנה ציבורי אחר שיש לו צורך בחיץ יעיל בחלל. מחיצות דקורטיביות הן פתרון אפקטיבי, עיצובי ומרשים שמספק את המרחב יחד עם כל התנאים הדרושים לשהות בו כשהוא נעדר מהוצאות כספיות רבות. עיצוב חלל על ידי מענה חכם זה יביא למצב שניתן להשיל את התוספת בכל רגע שמעוניינים, בהיעדר נזק לבסיס המבנה או למראה הכללי של המבנה. מחיצות ניידות מעוצבות הן המענה החדשני והמושלם, הן עשויות מחומרי גלם זולים, הן ניידות ועם זאת מצליחות לספק מראה מרשים ויוקרתי.

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות צילום: רז רוגבסקי

מחיצות עשויות מפורניר או מפורמייקה

על מנת להשיג מחיצה מעוצבת באמצעות קירות ההפרדה, נעשה שימוש מרבי בחומרי הגלם – פורניר, פורמייקה /פורמייקה מלמין, שמשווים למחיצה גימור יפה ואסתטי יחד עם בידוד ואקוסטיקה גבוהה לכל סוג של פעילות. בעזרת חומרי גלם אלו אפשר לעצב ולקשט חיץ מעוצב שמתאים לשאר האלמנטים והצבעים בחלל, באופי מעונב, מוקפד ומעורר התפעלות.

מחיצות אקורדיון ומשולבות

ישנן מחיצות דקורטיביות שמגיעות בצורה של אקורדיון בשילוב של תמונה (דוגמא) בלעדית. כל זמן שפותחים את הכנף של המחיצה מתגלה הדגם, האיור או העיטור הייחודי שמשדרג את החלל ומוסיף עיצוב ססגוני שהופך את החלל לאומנותי. קירות הפרדה מעוצבות משלבות מספר של חומרי גלם מה שמעשיר את המראה והופך אותן למעניינות.

פרקטיות ודקורציה

מקומות ציבוריים רבים כמו אולם אירועים, בתי כנסת, קליניקות, מרכזי ספורט וכו', יעשו שימוש בקירות הפרדה אלה כאלמנט מעוצב שמשתלב עם כל דבר. מחיצות אלה מושכות את העין ויוצרות תחושה דרמטית לכל הסובבים, בפרט כשהן מגיעות בעיצוב ייחודי. חברות, מקומות ציבוריים ובעלי עסקים שמבקשים מחיצות מקושטות עבור החלל, ישמחו לקבל מענה שהוא דקורטיבי וייחודי, שהוא די פשוט לתפעול, מבודד רעשים, מונע הסחות ומנצל את המרחב בצורה היעילה ביותר עבור כל מטרה.

יעילות ושינוי חלל על פי צורך

מלבד שקירות הפרדה אלו מספקים לכל סוג של עסק את האופציה לחלק את החלל בצורה המיטבית, הם גם ניידים ויכולים להתקפל בכל רגע נתון. בהתאם לזאת, אפשר ליישם אותם במנעד מקומות בתעשייה כמו  –

בית מלון, מרכזי קונגרסים ומשרד – מאפשרות שימוש אפקטיבי ושכיח בייחוד כשהן ניצבות להן בבתי כנסת, במשרד, בתוך לובי של מלון ובכל מרכז כנסים או קונגרסים. הן מרשימות ומושקעות ועם זאת עונות על כל התנאים הנדרשים.

מוסד קהילתי – אולם ספורט, מתנ"ס, מוסד לימודי, קליניקה או משרד עם חלל גדול שאפשר לחצות למספר חללים עבור כמה וכמה פעילויות שמתנהלות בו זמנית. על ידי אותן מחיצות ניידות אפשר יהיה להשיג חללים גדולים אחרים שאפשר לפצל למספר חללים לצורך מנעד פעילויות שמתקיימות במקביל. על ידי אותן מחיצות אפשר להשיג את אותה חלוקה יעילה של חלל בהתאם לכל מטרה ולאפשר שיעור בהיעדר כל הפרעה. בתום הפעילות כל מה שצריך זה קיפול זריז וכך משיבים את השטח למצבו הקודם.

אולמות אירועים – אחת המטרות שמעוניינים להשיג באולם אירועים הוא חלל ענק שמזמין את כל האורחים לאירוע מרשים ומהודר ולכן כל עניין העיצוב הוא אלמנט דומיננטי. אי לכך, קירות החיץ הדקורטיביים הללו מספקים מענה בעוד הם מאפשרים מזעור וחלוקה בהתאם לכמות המוזמנים, ניצול של החלל בצורה המרבית ביותר עם רמת אקוסטיקה אידיאלית ואווירה אינטימית ויוצאת דופן.

תכנון, ייצור, הרכבה והתקנה של מחיצות אקוסטיות ניידות

תכנון, ייצור, הרכבה והתקנה של מחיצות אקוסטיות ניידות

ניצול החלל וניידות מקסימלית

למעט החלוקה האידיאלית של החלל, היתרון של המחיצה טמון לא מעט ביכולת הניוד שלה. ניתן לפתוח ולסגור אותה או להזיז אותה בחלל עצמו או לחללים אחרים כל זמן שאין בה שימוש. יש גם את האפשרות לבנות מחיצה שמותאמת לצרכים המדויקים של החלל וכן העיצוביים. נציין שכדאי לדעת מראש מה מידת הבידוד הנדרשת על מנת לעשות את הבחירה שתספק את רמת המיסוך האידיאלית, זאת בהיעדר הוצאה כספית גדולה.