מחיצות משמשות אותנו במגוון חללים קטנים וגדולים. הן מייצרות חיץ במרחב וכך מאפשרות לנו לעשות שימוש יעיל בכל אזור בחלל, הן מעמעמות רעשים ויוצרות חללים אינטימיים במגוון הזדמנויות. היום ניתן לעשות בהן שימוש יעיל במיוחד גם באולמות ספורט. מחיצה לאולם ספורט מטרתה לחלק את האולם הגדול לתת אולמות תוך כדי שהיא יוצרת הפרדה ויזואלית ואקוסטית, ובכך היא גם מונעת מעבר של כדורים מתת אולם אחד למשנהו ומאפשרת לבצע מגוון פעילויות שונות בכל אזור באולם בהיעדר כל הפרעה בין הקבוצות השונות. השימוש במחיצות אקוסטיות ניידות יגדיל את כלל השימושים באולם, בלי כל פגיעה באחת הפעילויות.

מחיצות הפרדה באולם ספורט

אולמות ספורט מכילים בתוכם קהל רב והם מחולקים למספר אזורים שנותנים מענה הן לשחקנים והן לקהל שמאכלס את החלל. ידוע כי רובם המכריע של אולמות הספורט ישמשו למשחקי כדורסל, כדורעף וכדור יד, לאימוני ג'ודו, לחוגי התעמלות למיניהם, לתחרויות ספורט וכו'. עבור הקהל שמגיע למקום יש אזור ברור לישיבה, אולם יש גם עמדה נוספת שדורשת התייחסות ומיגון והיא – דלפק השופטים ושדרני המשחקים. על מנת להגן על צוות השיפוט ועל כל מי שמשדר את המשחק באולם יש לשים מחיצה עמידה וחזקה שתגן עליהם בזמן שמתקיימים משחקים באולם. אך יחד עם זאת, מחיצות אחרות, גדולות יותר, נועדו לחלוקת אולמות ספורט, משמע חלוקה של החלל כולו – כך שהן למעשה חוצות את הרחבה לשניים. המטרה תהייה לאפשר כמה פעילויות בו זמנית וגם במידה ומעוניינים לצמצם את הרחבה למטרת פעילות אינטימית יותר, כמו לדוגמא תחרות פינג פונג שלא דורשת חלל גדול מלבד שולחן ושני שחקנים וכן הלאה.

מחיצת חלוקה ניידות לאולמות ספורט

מחיצת חלוקה ניידות לאולמות ספורט

איך בוחרים במחיצה לאולם גדול?

לפני בחירה בחיץ עבור חלל של אולם ספורט נכון יהיה לוודא שיש הלימה מוחלטת בין המבנה (האולם) לבין המחיצה ושהיא מספיק איכותית ועם רמת גימור גבוהה, מה שיאפשר לשלב אותה בצורה אידאלית בחלל. בהתאם לזאת, יש לבחור במחיצה שמסוגלת לחצות אולם גדול, שהיא תואמת במידות ובגודל ועשויה מחומרי הבידוד האיכותיים ביותר. מלבד שמדובר במחיצה ניידת, פונקציונאלית וחכמה, היא גם יכולה להגיע מעוצבת בגוונים התואמים את אולם הספורט, בדגמים שתואמים את הסלוגן של האולם או הקבוצה על מנת שתתכתב עם פנים האולם ותראה חלק בלתי נפרד מהחלל.

כיצד מתקינים מחיצות חלוקה בתוך האולם?

המחיצה עשויה משכבות של אריג רחיץ כשהיא מיוצרת לפי תקן הבטיחות האירופאי. ההתקנה של אותן השכבות עם מרווח אוויר ביניהן יאפשר ליצור הפרדה אקוסטית לצד הפרדה ויזואלית. במצב מקופל תשתלב המחיצה עם הגג ולא תגרום להפרעה או להסתרה. במצב מורד היא תהווה קיר ישר, בטיחותי ומעוצב שגם הוא אינו פוגע כלל במראה ההרמוני של החלל. במצבה העליון היא תתקפל כלפי מעלה כשהיא מסוגלת להשתלב בתוך תקרה אקוסטית. בנוסף, אפשר ליצור הפרדה בעזרת מסך אחד או שני מסכים בהתאם לצורך ולגודל האולם.

המענה האולטימטיבי – כל היתרונות

אחד היתרונות הבולטים בחיץ אקוסטי לאולם ספורט הוא הניידות שלו. ניתן להקים מחיצות ניידות אקוסטיות באולם בקלות ובמהירות ובתום משחק או הפעילות, לקפל ולהניח אותן בצד עד לשימוש הבא שלהן. הן מספקות את הבידוד האקוסטי ואת החלל האינטימי הנדרש מבלי שהן תהיינה מקובעות, בנוסף, הן מצליחות לחלק את החלל לפי הגודל הנדרש, עם כל היתרונות האקוסטיים, בדיוק כמו קיר קבוע שהוא אינו נייד. להלן כל היתרונות שלהן –

  • הן מאפשרות הפרדה איכותית בכל מקרה שיש שני משחקים/ פעילויות או יותר באולם כמו משחק ולצד זה אימון ספורט שדורש חלל אינטימי בהיעדר הפרעות והסחות למשך זמן מוגבל.
  • גם אם מדובר בהתראה ברגע האחרון הן תמיד מוכנות לפרישה מידית.
  • ניתן להזיז אותן מנקודה לנקודה לפי צורך, כך לא מחויבים רק לאזור אחד בחלל ואפשר לעשות איתן שימוש לחלוקת חללים בכל רחבת האולם.
  • הן נפתחות ונסגרות בצורה פשוטה ונוחה מבלי שיש צורך בכוח אדם רב.
  • הן יכולות להגיע בכל גודל שנזדקק ובהתאמה אישית לכל חלל ספציפי.
  • עשויות מחומרי גלם איכותיים עם חומרי גימור מעוצבים ועמידים, שגם להם תהיה השפעה על רמת האקוסטיקה.