בכל חלל שיש בו התקהלות של אנשים (משרד, קליניקה, בית כנסת או מוסד ציבורי), יהיה צורך באזור אינטימי נטול רעשים והסחות עבור ביצוע מטלות שונות ומגוונות. כיום, במרחבי עבודה רבים נהוג לעבוד במרחב שהוא שיתופי, בהיעדר חיץ או הפרדה, גם בעת שכל אחד עסוק בענייניו (עבודה במחשב, שיחות טלפון או שיחות אישיות), ולכן רוב הזמן הם אינם זוכים לאטמוספירה ולתנאים אידיאלים לביצוע מהפעילויות הנ"ל, מה שיכול לפגוע בתפקוד ובאיכות העבודה. עבור זה יש מספר פתרונות יצירתיים שניתן ליישם אולם הם לא פתרונות לטווח ארוך. לצורך זה הומצאו אותן מחיצות רצפה תקרה ניידות שמפחיתות רעשים. מחיצות אלה הן מענה חדשני, יעיל וייחודי בשוק שמתחיל לצבור פופולריות בשל היתרונות הרבים שמאפשרים מרחב עבודה / שהייה, אפקטיבי ונוח לכל פעולה שדורשת ריכוז או אינטימיות מרבית.

הפחתת רעשים בסביבת עבודה באמצעות מחיצות אקוסטיות

הפחתת רעשים בסביבת עבודה באמצעות מחיצות אקוסטיות

מחיצות אקוסטיות במשרדים ובחללים אחרים

כל חלל סגור שיש בו דינמיקה יום יומית זקוק מדי פעם למרחב שקט על מנת למקסם את היעילות של כל סוג של עשייה או עיסוק. בחללי המשרד זה אקוטי עוד יותר, בפרט במודל העבודה הנפוץ כיום שהוא – Open Space , מחיצות אקוסטיות למשרד תהיינה נחוצות פי כמה. בהיעדר שליטה באקוסטיקה של המשרד, יהיה מאתגר במיוחד לייצר מרחב שהייה יעיל עבור כמות גדולה של עובדים מבלי שתיווצר מדי פעם המולה שתגרום להיסח דעת ולירידה בריכוז ובתפוקת העבודה.

מחיצות יהוו שימוש גם במרחבי בית ספר ואוניברסיטאות שמכילים כיתות, חדרי הרצאות, ספריות, מעבדות ואולמי ספורט, שבהם מתבצעת חלוקה של תלמידים לקבוצות לימוד ועבור זה יש צורך בתנאים הסביבתיים הולמים שיאפשרו יישום ולמידה אפקטיביים ללא הסחות דעת. כך  גם יהיה במרחבים אחרים כמו קליניקות למיניהן שלעיתים יידרש לבצע טיפול אינטימי, מתנסים שיש בהם חוגים ובמקביל שעות סיפור או הצגות, מרכז ירידים שבו מבקרים רבים יתעניינו במוצר וירצו לקבל פרטים בצורה דיסקרטית וכו'.

מהן מחיצות אקוסטיות?

מחיצות אקוסטיות הן מסכים ארוכים שחוצים את המרחב הגולמי לחדרים נפרדים או לשטחי עבודה שונים עבור כל הנוכחים/ העובדים. כיום, כבר לא יהיה צורך בהקמת קירות בטון מסיביים או מעבר למתחם חדש,  ועל מנת להקטין את התהודה וליהנות מחלל אישי לזמן מוגבל, ניתן להקים את אותן מחיצות אקוסטיות ניידות שאוטמות מעברי אור וגלי קול. מחיצות אלה תהיינה מיוצרות ממנעד חומרי גלם איכותיים, אולם בכולן יהיה שילוב של אלמנטים חומריים ומבניים שמטרתם לספוג ולבלוע את הצלילים מבלי שיתפזרו במרחב.

מחיצות רצפה תקרה שניתנות לשינוע בחלל עשויות מחומרי גלם ייחודיים שמספקים למחיצה גם את משקלה הקל. חומרים אקוסטיים החבויים בתוך המחיצה קולטים את הרעש ואת גלי הקול, נספגים ויוצאים בכמות מזערית החוצה. הם מקטינים בצורה דרסטית את הצלילים והופכים אותם לפחות דומיננטיים ומעניקים את מלוא הפרטיות והאינטימיות לביצוע מגוון של פעולות ומשימות שדורשות ריכוז.

מחיצות אקוסטיות מודולריות

מחיצות אקוסטיות מודולריות

שינוע ותפעול קל ופשוט

קירות הפרדה אלה ניידים במרחב ולכן מאפשרים הפרדה וחיץ איכותי בכל רגע נתון באופן האסתטי ביותר.  ניתן להזיז אותן בצורה קלה ופשוטה וכך לא תהייה התחייבות על מיקומם ואפשר לעשות בהם שימוש בכמה מקומות באותו מתחם או במתחם אחר. התפעול של המחיצות הוא קל ביותר ואין צורך באיש מקצוע שיעשה זאת כל זמן שמבינים את מנגנון הפתיחה והסגירה. קירות אלה יגיעו בגדלים שונים בהתאם לצורך ודרישה כשהם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים שמעניקים את מגוון היתרונות של קיר הפרדה.

היתרונות של קירות הפרדה אלה

  • ספיגה של רעש – קירות הפרדה אלה מסייעים לפני הכל בוויסות הרחשים במרחב. הם בולמים את כל השיחות והצלילים.
  • שיפור אקוסטיקה – קירות אלה משפרות את השיח במרחב. ניתן לשמוע וכן לתקשר טוב יותר אחד עם השני.
  • פרטיות – מלבד האקוסטיקה הצבה שלהם מייצרת אזור אינטימי עם שליטה עצמית שבו נוכל לעבוד בצורה חשאית ושקטה.
  • עיצוב החלל – קירות אלה מגיעים מעוצבים בהתאם לבקשת הלקוח וניתן להתאים את העיצוב לכל הגוונים, הסגנון והמרקם וכך ליצור מחיצות שמשתלבות בצורה הרמונית עם המרחב.