מחיצות אקוסטיות ניידות הן למעשה קירות גמישים שניתנים להזזה במרחב כשהשימוש בהן הוא במטרה ליצור חללים זמניים או קבועים בחלל גדול יותר. מחיצות אלו מצליחות להפחית ולמזער את הרעשים מחוץ לחלל, מה שהופך אותן לאידיאליות בסביבות רבות שזקוקות לשקט על מנת לבצע את העבודה / משימה או פעולה, בהיעדר הסחות והפרעות כמו – בתי כנסת, קליניקות, מוסדות חינוכיים, משרדים, אולמות כנסים וגם אולמות תצוגה.

אולם תצוגה מעוצב ופונקציונלי יהווה כלי רב עוצמה להצגת מוצרים, רעיונות ובניית מודעות בקרב קהל לקוחות רב. על ידי התחשבות בגורמים כגון אקוסטיקה גבוהה וגמישות מרחבית, חברות רבות יכולות ליצור אולמות תצוגה עם אקוסטיקה גבוהה שמושכים מבחינה ויזואלית ובמקביל מספקים מענה זמני ומדויק כדי שכל האינפורמציה החשובה תגיע לכל מבקר.

מחיצות ניידות

מחיצות ניידות

מי הן אותן מחיצות אקוסטיות ניידות?

מחיצות אקוסטיות ניידות עשויות ממגוון חומרים שבולמים סאונד וסופחים את הרעשים פנימה וכך יוצרים איטום ובידוד מיטבי. בהתאם לזאת, הן מעניקות לכל מטרה את הפרטיות הנדרשת לזמן בלתי מוגבל. הן מתוכננות באופן הזה שתהיינה קלות להזזה, כאשר בחלקן יש גלגלים שמסייעים בניידות בין חלל לחלל. את המחיצות ניתן להשיג במגוון גדלים וסגנונות שמתאימים לאופי המקום. אחד היתרונות העיקריים שמדובר במענה שחוסך עלויות רבות של שיפוץ או מעבר למקום אחר, בשל הצורך בפרטיות ובידוד אקוסטי.

בזמן בחירת מחיצות אקוסטיות ניידות, רצוי לקחת בחשבון את כל האלמנטים הרלוונטיים כמו הגודל והצורה  של החלל, את אופי הקולות שמעוניינים להפחית והעיצוב האסתטי הכללי של החדר. בחירה במחיצה ראויה תסייע רבות ביצירת חלל פונקציונלי, אטרקטיבי ואקוסטי.

מדוע יש צורך במחיצות באולמות תצוגה?

אולמות תצוגה הם חללים שנועדו להציג מוצרים או רעיונות עבור לקוחות פוטנציאליים. ניתן למצוא אולמות תצוגה במגוון תעשיות וענפים כמו רכב, אופנה, ריהוט וטכנולוגיה. באולם תצוגה, המוצרים או השירותים המוצגים מסודרים לרוב בצורה אטרקטיבית ומושכת מבחינה ויזואלית במטרה למשוך את תשומת הלב של המבקרים. לעיתים התצוגה תכלול תצוגות אינטראקטיביות, הדגמות או חומרים חינוכיים כדי לסייע ולהמחיש למבקרים את המוצרים או השירותים המוצעים.

עיצוב אולם תצוגה אפקטיבי ויעיל הוא חיוני כדי ליצור רושם חיובי על המבקרים ולעודד אותם לבצע רכישה או ליצור קשר עתידי עם החברה. לכן אחד מהשיקולים העיצוביים המרכזיים באולם תצוגה יכלול את רמת האקוסטיקה בחלל. אולמות תצוגה יכולים להיות רועשים, לרבות אם הם ממוקמים באזורים מסחריים צפופים ועמוסים. מחיצות אקוסטיות למעשה בולמות את הרעשים הללו ויכולות לעזור בהפחתת רמות הרעש וליצור סביבה הרבה יותר נוחה ומובנת. באם כבר משלבים את המחיצות חשוב שהן תהיינה גמישות ומותאמות לצרכים השונים של כל תצוגה.

 

כיצד תסייע לנו המחיצה באולמות תצוגה?

כאמור, באולמות תצוגה התצוגות מתחלפות באופן תדיר ומדי יום מתחלפת גם כמות גדולה של מבקרים, ולכן מדובר בחלל דינאמי שמצריך פתרונות קלים, נוחים ואלגנטיים – מחיצות אקוסטיות ניידות מהוות מענה מושלם ויעיל ליצירת חללי תצוגה גמישים שניתנים להתאמה אישית. להלן כל היתרונות במחיצה אקוסטית שתסייע לכם באולם התצוגה –

בלימת סאונד –  מחיצות אקוסטיות מסוגלות להפחית את הרעש וההמולה של קהל המבקרים ביעילות מרבית, כאשר ניתן ליצור חללים נפרדים ואינטימיים שעוסקים בנושאים שונים במקביל.

גודל וגמישות – מחיצות ניידות קלות משקל שקל לפרק ולהרכיב אותן כל פעם מחדש ולהניע אותן במרחב, יכולות לספק גמישות רבה בכל העיצוב של חלל אולם התצוגה.

אסתטיקה – מחיצות ניידות יכולות להגיע במגוון טקסטורות, גוונים, גימור ועיצובים, ולכן הן משלימות את הסגנון והעיצוב של אולם התצוגה.

עמידות –  מחיצות אלה עשויות מחומרים איכותיים ועמידים כמו אלומיניום וסוגי עץ ולכן הן דורשות מינימום תחזוקה.

בטיחות – מדובר במענה שהוא בטוח לסביבה ואינו מהווה סכנה של קריסה. מחיצות אלה הן יציבות במיוחד ועומדות בכל תקנות הבטיחות.

לסיכום, מחיצות אקוסטיות ניידות תהיינה הבחירה היעילה והמענה ההולם ביותר ליצירת חללי תצוגה גמישים שניתנים להתאמה אישית ולכל הצרכים המשתנים תוך התייחסות לכל הגורמים שפרטנו. תוכלו לבחור בעצמכם את המחיצות הנכונות שימקסמו את האקוסטיקה, וישמרו על האסתטיקה והבטיחות של אולם התצוגה שלכם.