מחיצות אקוסטיות ניידות ניתנות להעברה ממקום למקום וכך הן מאפשרות שימוש במגוון מקומות שזקוקים לחלל שקט עם אקוסטיקה גבוהה לזמן קצוב. בשל קלות השינוע והיכולת שלהן לספק מרחב אינטימי, שקט ואקוסטי במהירות ובקלות, הן נפוצות כיום במקומות רבים בשוק כגון  – בתי עסק, משרדים, קליניקות, בתי ספר, ספריות וגם במכללות ואוניברסיטאות. מקומות אליהם מגיעים סטודנטים רבים ללמוד מקצוע ולהעשיר את הידע, נחשבים למקומות בהם מתחלפים כל העת הצרכים והאילוצים, עם זאת, הדרישה בחלל שקט שמעניק את התנאים הטובים ביותר ללמידה הוא צורך יום יומי, לצד הצורך בחלל מרווח, גדול ודינאמי – על כן מחיצות אלה עומדות בכל אותן דרישות. במאמר זה נרחיב על הנחיצות באותן מחיצות באוניברסיטאות וכן במכללה.

מחיצות אקוסטיות ניידות בגימור פורמייקה

מחיצות אקוסטיות ניידות בגימור פורמייקה

החשיבות במרחב שקט במוסד לימודי

מוסד לימודי בנוי מחללים רבים. הן מכללה והן אוניברסיטה מכילים חללים כמו ספריה, מעבדה, חדרי לימוד, חדרי עבודה ועוד. לא פעם יהיה צורך לחלק את החללים הללו לשניים כשבצד אחד שוקדים על נושא לימודי וזקוקים לדממת אלחוט בעוד בצד מנגד מתנהל שיח תוסס בין המרצה לתלמידים בנושא כלשהו.

כולנו יודעים שעל מנת ליישם נושא לימודי באופן יעיל, נחוצים התנאים הסביבתיים ההולמים ביותר כדי שהחומר יוטמע בצורה המיטבית. יחד עם זאת, אנשים רבים סובלים מבעיות קשב וריכוז, מה שמחזק את הצורך בחלל הרמטי ונטול רעשים. מחיצות אקוסטיות יוצרות במהירות את המרחב השקט שמיועד לעבודה אישית ואינטימית, וגם לעבודה עם קבוצת תלמידים שמנותקים מכל מה שמתרחש בחוץ. מחיצות אלה ינוצלו בהתאם לסוג השיעור, גודל החלל ויספקו את מלוא התנאים האקוסטיים במידת הצורך כשבתום השימוש ניתן לקפל אותן ולהניחן בצד.

כמו כן, מרחבים רבים במכללה וכן באוניברסיטה מכילים מכשור כמו מחשבים, ציוד ואביזרים של מעבדות וכד', כל אלה יכולים ליצור לעיתים רעשים והסחות שמפריעים לסטודנטים להתרכז בעבודתם, על מנת ליצור את המרחב הנינוח והרגוע שמספק את הסביבה האידיאלית ליישום ולמידה, ניתן לפרוס את המחיצה בדקות ספורות וכך ליצור חיץ והפרדה חזותית ואקוסטית.

הפרדה אקוסטית

הפרדה אקוסטית מונעת מרחשים מבחוץ לחדור פנימה ומאפשרת למעשה לכל אחד לעבוד או ללמוד בתנאי סביבה הולמים. מדובר כמובן באלמנט מאוד משמעותי במכללות ואוניברסיטאות משום שזה מתיר לכל סטודנט להפנים את ההרצאה או השיעור בצורה מיטבית מבלי שתוסח דעתו מהפרעות חיצוניות, באותה מידה זה מספק למרצים את המרחב היעיל ביותר מבלי שיאלצו להתגבר על רעשי רקע ולכן מדובר גם באלמנט בריאותי חשוב, משום שהוא מונע כאבי ראש ותסכול שיכולים להגיע בעקבות רעש או מהיעדר מסוגלות הקשבה וריכוז.

הפרדה חזותית

מלבד הרעשים שפוסקים או נחלשים באופן משמעותי ברגע שמיישמים את המחיצה בחדר, גם המראות והנוף שעשויים להפריע ולהסיח את דעתם של הסטודנטים, מוסטים בין רגע ומיד מתגלה חלל שאינו חשוף לגירויים ומאפשר את הריכוז המיטבי בזמן מבחן, עבודה, מחקר או הרצאה.

יתרון אדיר – ניידות

הניידות של אותן מחיצות נחשב ליתרון גדול שכן במקומות רבים כיום מבקשים להקטין את המרחב לזמן מוקצב ולאחר מכן להחזיר אותו לגודל המקורי שמכיל קהל רב. אולמות, סטודיו וחדרים גדולים יכולים להתחלק לשניים ולעיתים אף לארבעה בזכות אותן מחיצות שנפרשות ומתקלפות בקלות ולהעבירם בין המסדרונות והחדרים וגם בין המכללות. חומרי הגלם מהם עשויה המחיצה הם חומרים קלים ויחד עם זאת,   הם מספקים את האקוסטיקה האולטימטיבית.   

עיצוב זאת לא מילה גסה

היום, כשעיצוב הוא נדבך משמעותי בחלל, גם אוניברסיטאות ומכללות רואים בו חשיבות ולכן ישמחו לדעת שהמחיצות הללו יכולות להראות חלק אינטגרלי מהמרחב מבלי שיבחנו בכך ובעת הצורך להיעלם כאילו לא הוצבו קודם לכן. הן ורסטיליות ואפשרויות העיצוב שלהן רבות ולרוב העדיפות היא לעצב אותן בהתאם לעיצוב הקיים בגוונים, בטקסטורה ובעובי הנדרש.

למידה איכותית באמצעות קירות הפרדה

רובינו מסכימים שלמידה איכותית מתאפשרת בזכות אותם התנאים של המרחב בו מתכנסים הסטודנטים. באמצעות גמישות וניידות בחלל שמאפשרת הקטנה והגדלה שלו, אפשר להשיג את התנאים האידיאליים ללמידה איכותית ואף חדשנית. לצורך זה הוקמו להן אותן מחיצות אקוסטיות ניידות שמשפרות וממקסמות את איכות הלמידה.