לא פעם נמצא את עצמנו מנסים להתרכז במשימה כלשהי והרעש מבחוץ אינו מאפשר. בשנים האחרונות ניחשף להרבה יותר רעשים חיצוניים, אם זה מהכביש הסואן או מהגוזם גדר והמפוח הרעשניים במיוחד, משיח שגרתי של עובדים, מכשירים אלקטרוניים ועוד. כל אלה יכולים להוריד את תפוקת העבודה  משמעותית ולמנוע מלבצע משימות על הצד הטוב ביותר. כיום ניתן למצוא מחיצות שמפחיתות רעשים ומאפשרות חלל אינטימי ושקט. מחיצות אטומות לרעשים הן למעשה קירות עשויים מחומרים סופגי רעש וקול כמו אלומיניום, עץ, פלסטיק פוליקרבונט, PVC, צמר כבשים ועוד חומרי חיפוי שונים שהם קולטים את גלי הקול, נספגים וחוזרים עם הד נמוך. הם ממזערים את ההשפעה של הצליל הלא רצוי ויוצרים אזור שקט ונעים. מאחר ומדובר במחיצות אטומות שמפחיתות רעשים בצורה משמעותית, הן מצליחות להעניק מענה הולם במקומות רבים שמבקשים את מלוא הפרטיות לביצוע מגוון מטלות ומשימות.

מחיצות אטומות לרעשים

מחיצות אטומות לרעשים

מחיצות אקוסטיות שהן גם ניידות  – מה מאפיין אותן?

מלבד היותן מפחיתי רעש, קירות החיץ הללו הם גם ניידים ומה שמאפיין אותם בעיקר הוא המשקל הקל שלהם. ניתן להרים אותם ממקום למקום ולהקים אותם כל פעם מחדש. ההקמה שלהם היא פשוטה ולא נדרש לכך כח עזר. היתרון הגדול בניידות שלהם שאפשר גם להעביר אותן מחדר לחדר, למשל בבניין משרדים בו כל אופי העבודה הינו  – Open Space ההקמה שלהם תהייה מהירה ופשוטה וכך גם הפירוק.

איפה נמצא אותם?

מחיצות יכולות להפוך כל מקום למקום נקי ומודרני יותר והכל תוך צמצום הסחות רעש ושיפור הפרטיות כשהן מאפשרות גם ביצוע של כמה וכמה פעילויות בו זמנית תחת קורת גג אחת. כמו כן, הן מגיעות היום במגוון עיצובים שיכולים להתאים לכל סגנון ואופי של מקום. אז איפה נמצא אותם?

משרדים

יותר ויותר בעלי משרדים רואים בהן מענה מדויק. הן תורמות לא רק ליצירה של פינות עבודה שקטות שמותאמות לאופי המשרד ולמידותיו, אלא שהן גם מספקות מראה מרשים ואקסקלוסיבי שמכבד את פרטיות העובדים בעת הצורך.

אולמות אירועים

רבים מהחוגגים מחפשים אולם קטן, אולם כשהאופציה היא לרוב חלל אירועים גדול, בעלי אולמות אירועים יעזרו באלה במטרה לצמצם את החלל הגדול וליצור שני חללים במקביל עבור שני אירועים שמתרחשים בו זמנית.

מרכזי קונגרסים

במרכזי קונגרסים, כנסים ותערוכות יבקרו מוזמנים ומתעניינים רבים, ועל  מנת שניתן יהיה לנהל שיח אינטימי עם מתעניינים, נדרש לכך מענה שימסך את הרעש ויספק אקוסטיקה מיטבית שבה אפשר יהיה לנהל שיח מכירתי ואפקטיבי.

מחיצות אטומות לרעשים

מחיצות אטומות לרעשים

בתי ספר

לחלוקת כיתות במסגרת בית הספר לקבוצות אינטימיות וקטנות יש משמעות גדולה, שכן בדרך זו ניתן להטמיע בצורה הרבה יותר יעילה חומר לימודי, כשמתאפשרת גישה פרטנית לכל תלמיד. על כן, החיץ שניתן לעשות בעזרת אותן מחיצות מגביר את איכותן של הפעילויות הבית ספריות.

בתי כנסת

באמצעות התקנת מחיצה אקוסטית בבית כנסת, נשיג מרחב מופרד לתפילה ולכל התייחדות. כל מתפלל יצליח להתרכז בתפילה שלו, בעוד שמתפללים אחרים שמגיעים לטקס עלייה לתורה, למניין או כל מטרה אחרת, לא יהוו מטרד וכך תהיה הפרדה מוחלטת בין אירוע לאירוע וחלוקת חללים אידיאלית. גם במקרה של הפרדה בין נשים וגברים בחלל אחד, קיר הפרדה בהחלט יהווה מענה.

כל היתרונות של חיץ אקוסטי

ספיגת רעשים

רק תדמיינו מרכז שירות לקוחות בו יש צורך לשוחח רוב הזמן הטלפון, בהיעדר מחיצה אקוסטית שתבלום רעשים כמו צלצולים, שיחות של שאר הטלפנים, פתיחת דלתות חלונות וכו' – זה כמעט יהיה בלתי אפשרי לקיים שיחה פרודוקטיבית בסיטואציה כזו. על כן, חיץ הולם שסופג כל רעש הינו המענה האולטימטיבי.

שיפור איכות אקוסטית

הן משפרות את הבנת הצלילים והדיקציה של הדיבור. עם פחות רעשים ניתן לשוחח בנוחות ולבצע פעולות אשר דורשות ריכוז רב (למידה, מדיטציה, קריאה, טיפול אחד על אחד וכו')

יצירת פרטיות

זה יכול להיות מאוד מאתגר לעשות פעולות מסוימות כאשר כל אחד עובר, שומע ורואה אותנו, החשיפה שלנו לכלל עשויה להרגיש פחות נוחה ולהסיח את דעתנו בקלות. קירות הפרדה מייצרים מרחב פרטי, כשאנחנו שולטים עליו, בו כל אחד יכול להרגיש נוח בהיעדר הסחות.