במקרים רבים יתעורר הצורך בחלוקה של המרחב הגדול במתחם הבית או במשרד, למספר חללים קטנים שעומדים ברשות עצמם. רבים יראו את הבעייתיות בחלוקת החלל על ידי פרגוד, שמדובר בהפרדה בעיקר ויזואלית ובפתרון שאינו מספק מענה לרעשים, תאורה וכו'. לצורך הפרדה מלאה מחיצות אקוסטיות ניידות הן המענה המושלם לכל מי שמעוניין בחלוקה הרמטית זו. מחיצות אקוסטיות ניידות מספקות מענה נפלא למקרים רבים בהם נדרשת הפרדה אקוסטית מלאה, שקטה ונוחה, שמאפשרת למידה, דיאלוג אינטימי, שיחה חשובה ואפילו ביצוע של שני מופעים משני צדי המתרס. על ההבדלים בין פרגוד למחיצה נרחיב כאן.

מחיצות ריצפה תקרה ניידות לחלל הפנים

מחיצות ריצפה תקרה ניידות לחלל הפנים

ניידות וגמישות

יתרון משמעותי שיש במחיצות אקוסטיות ניידות הוא אופציית ההזזה שלהן ממקום למקום בהתאם לצורך בצורה פשוטה ויעילה ביותר בכוונה לייצר שני חללים עצמאיים בכל רגע נתון ולהפוך את המרחב לפי הדרישות והצרכים של המקום. למשל, אולם אירועים יכול לארח במהלך היום כנסים והרצאות כאשר החלל ישתנה במידת הצורך, יצטמצם בשטח שלו או ישתנה מבחינה עיצובית לפי סוג האירוע, כמות הקהל שפוקדת אותו וכו'. זה מענה מצוין שמאפשר גמישות וניצול מכסימלי של המקום וכן הכנסה כספית לאורך כל שעות היום. את זה ניתן לעשות רק באמצעות מחיצות מאחר שהן מעניקות הפרדה אקוסטית מושלמת להבדיל מהפרגוד שלא מאפשר לערוך שני אירועים במקביל מאחר שבאמצעותו לא תהייה הפרדה אקוסטית כלל וכלל.

ורסטיליות בעיצוב ובגודל

עוד יתרון הוא ההתאמה המדויקת של אותן מחיצות לכל מקום בו הן מוצבות. כאמור כל חלל נתוניו שונים, היה ותזדקקו להקים מחיצה באולם גדול במיוחד או במשרד קטן – מדובר בשתי סביבות שונות בגודל, בעיצוב ובאקוסטיקה. על מנת להגיע לתוצאה אידיאלית, יש להתאים את גודל המחיצות למרחב עצמו ולייצר אותן בצורה יעילה ביותר. יתרה מכך, יתרון נוסף הוא שאפשר לעצב אותן במגוון עיצובים שמתכתבים עם החלל וכך למעשה ממשיכים את הקו העיצובי בלי לפגום בו. הדבר הזה עקרוני מאחר שמדובר על אולמות או חללי אירוח שהעיצוב שלהם קריטי כי הוא חלק ממה שמאפיין אותם.

מענה מודולרי מושלם

מחיצות אקוסטיות לעומת הפרגוד מספקות מענה מודולרי מושלם לקירות בטון או קירות גבס. השינוי בחלל הוא מידי בכל רגע נתון ומאפשר ורסטיליות מרחבית נגישה ונוחה. משרדים רבים נהנים מעבודה במרחב עבודה משותף, אולם בכל רגע שיש צורך בשטח אינטימי לישיבה או עבודה שדורשת ריכוז המשרד ישנה את פניו ויספק את מלוא התנאים הדרושים לכך.

בחירת החומר לפי צורך אקוסטי

מחיצות אקוסטיות ניידות מיוצרות ממגוון סוגי חומר גלם שמספקים את האקוסטיקה לחלל ובלימת רעשים חיצוניים. לכן, בטרם תבחרו את החומרים מהם תרצו שהמחיצות לחלל שלכם תהיינה בנויות, מוטב להבין מה הצורך ואילו רעשים אתם מבקשים לעמעם. היה ותחלקו אולם אירועים שיש בו צורך בסאונד גבוה, הרי שחומרי הגלם צריכים להיות משובחים ואיכותיים ביותר כדי לאפשר את האקוסטיקה המרבית.

מי יכול ליהנות מאותן מחיצות אקוסטיות ניידות?

  • אולם אירועים – מחיצות אלה הינן אלמנט אידיאלי במרחב של אולם אירועים לרבות בשל הצורך לבצע הפרדה של החלל למספר אירועים שונים בו זמנית או להתאים את החלל לכמות הקהל.
  • מרכז ירידים – במרכזי ירידים יש תערוכות משתנות בצורה תדירה ולכן הנוחות של מחיצות קלות וניידות הוא מבוקש. כמו כן, בעזרתן ניתן יהיה לשלוט בחללים השונים ולהתאים אותם בגודל ובצרכים.
  • מוסדות לימוד למיניהן – גם במוסדות לימודיים קיים צורך להתאים ולשנות את המרחב הלימודי לפי סוג הפעילות הלימודית. ניתן לחלק את הכיתה לשני חללים ולקיים שתי התרחשויות במקביל בלי מפרע.
  • בתי כנסת וישיבות – בדיוק כמו במוסד הלימוד גם כאן יהיה צורך באותם תנאים ותידרש התאמה שונה בכל פעם.

מחיצות אקוסטיות ניידות נמצאות בשוק כבר לא מעט שנים, יחד עם זאת הן מתפתחות ומתאימות את עצמן לצרכי השוק על ידי חומרי גלם איכותיים מבודדי רעשים וקלים. להבדיל מפרגודים מחיצות אקוסטיות מעניקות  מגוון אפשרויות כשבניהם קיום של שני אירועים בחלל אחד, מה שקודם לכן נתן את אותו מענה, היה חלל שמופרד על ידי קירות בטון שכאמור אינם ניידים ומקובעים.