כיום, בחללים רבים, השאיפה תהייה להצליח לייצר אינטימיות ולהגדיר אזורים אישיים לצד הרצון לשמור על חלל גדול ומרווח. מדובר באתגר שיש צורך להתמודד איתו בכל תהליך עיצוב הפנים ולכך יש היום מגוון פתרונות. אחד הפתרונות היעילים ביותר הינו השימוש במחיצות אקוסטיות ניידות. היתרון במחיצה שהיא ניידת לעומת המחיצה הקבועה, יאפשר חלוקה של החלל לזמן מוגבל שאותו יקציב הלקוח וקיפול ואחסון בתום השימוש. מחיצות אלה מיועדות לחלל של משרד, מוסד חינוכי, תערוכה, יריד, גן אירועים, חדר אוכל, אולמות קונגרסים ועוד. אז איך המחיצות הניידות מסייעות לנו ואילו סוגי מחיצות קיימות היום בשוק?

מחיצות ניידות לכל חלל

היום אין צורך בבנייה של קיר פנימי מבטון או מגבס למטרת הפרדה אקוסטית ומיסוך של רעשים. ניתן יהיה לקבל את אותן התכונות על ידי מענה קל, פשוט וחסכוני יותר. לא בכדי מוסדות ובתי עסק רבים עברו להתקנת מחיצות אקוסטיות שמאפשרות מתחמים בגדלים שונים והשגה של בידוד רעשים ברמה הכי גבוהה. מחיצה ניידת הינה כאמור מחיצה שאפשר להניע אותה מנקודה לנקודה, בהתאם לכל צורך. רובן גם מתקפלות, שזה יתרון בפני עצמו וכך ניתן לאחסן אותן מבלי שהן לוקחות מקום בחלל.

סוגי המחיצות

נאמר כי ישנן כמה וכמה סוגי מחיצות, אולם לא כולן מאפשרות את הבידוד האקוסטי הנדרש ויש לשים לב לזה בטרם עושים בחירה, שכן, במקומות רבים הבידוד האקוסטי הינו הפרמטר החשוב ביותר והוא זה שיכריע אם המחיצה תואמת את הצרכים של המקום. חלק מהמחיצות מטרתן בעיקר ליצור חיץ ויזואלי וכל הנושא האקוסטי אינו ניכר. להלן סוגי מחיצות ניידות הקיימות בשוק.

מחיצות אקוסטיות ניידות בגימור פורמייקה/מלמין

מחיצות אקוסטיות בעלות ציפוי מלמין, פורמייקה או פורניר. המחיצות הללו, מהפשוטות ועד המורכבות ביותר מספקות ורסטיליות ודינמיות ועונות על כל צורך של ניצול החלל בהתאם לסוג האירוע ולכמות האנשים במקומות כמו: אולמות אירועים, מרכזי קונגרסים, חדרי ישיבות, כיתות לימוד, מרכזי ספורט בתי כנסת, ישיבות וכו'. היתרונות של מחיצות אלה רבים מאחר והן גם מייצרות בידוד אקוסטי מקסימלי מכל יתר המחיצות, הן ניידות וניתנות לשינוע, אפשר לאחסן אותן בתום השימוש וניתן לייצר את הגודל שלהן לפי דרישת הלקוח, דגמים, גוונים וצורות ובהתאמה אישית. כמו כן, הן דקורטיביות וניתן לעצב אותן לפי רצונו של הלקוח.

מחיצות אקוסטיות ניידות בגימור פורמייקה

מחיצות אקוסטיות ניידות בגימור פורמייקה

מחיצות מתקפלות ניידות

מחיצות ניידות המתקפלת בצורת אקורדיון.
מחיצות אלו מגיעות על רגליים או על גבי גלגלים וכך משנעים את ומציבים אותם בכל פינה. שהן מגיעות לרוב במידה סטנדרטית. הן לא מספקות רמה אקוסטית ולכן המחיר למחיצה נמוך ביחס למחיצות האחרות.

מחיצות מסוג משרביות

משרבייה הינה לקוחה מהשפה הערבית והפירוש שלה סבכה (רשת קלועה). ייעודה של המשרביה זה ליצור חיץ בין החלל הפנימי והחיצוני שבעיקר יאפשר זרימה של אוויר ואור אל תוך פנים הבית ובמקביל לא יפגע בפרטיות וישמש כאלמנט דקורטיבי שהולך ונעשה מבוקש יותר, בשל היופי שלה. רבים עושים שימוש במשרביה כאלמנט דקורטיבי לחיפוי קיר פנימי וכמחיצה בין חלל כזה או אחר בבית. משרביה מעץ תוכל לשמש גם כמעקה למדרגות, לחלונות הפנים או לפתחי אוורור. ניתן גם לשלב אותה בדלתות של ארון שמסתיר את האחסון שנמצא בפנים, אך עם זאת מאוורר את התכולה. מכך נסיק שאכן מדובר במחיצה שימושית, אולם יחד עם זאת, היא לא תעניק את הבידוד האקוסטי הנדרש, מאחר שהיא מחוררת למטרת אוורור.

מחיצות זכוכית רצפה תקרה

כיום אפשר למצוא גם את המחיצות זכוכית שמאפשרות חלוקה של החלל ושימור על רמת אקוסטיקה סבירה יחד עם אפשרויות עיצוב שונות ומגוונות תוך שימור על מרווח ואסתטיקה. על ידי מחיצות זכוכית אלה ניתן ליצור סביבת עבודה מעוצבת וחדשנית שתתאים לצרכים ספציפיים של הלקוח.
החיסרון של אלה שהן כבדות, אינן ניידות ואינן ניתנות לשינוע, הן שקופות ואינן יכולות לספק את הפרטיות הנדרשת במרחב. הן בנויות על הרצפה עד לתקרה, כך הן למעשה מקובעות בחלל בו הן נמצאות.

מחיצות זכוכית

מחיצות זכוכית