רוב חללי העבודה של ימינו הינם חללים פתוחים שמכונים (open space) שנועדו להגביר את שיתוף הפעולה בין כלל העובדים. יחד עם זאת, עדיין קיים הצורך בחלל פרטי ואינטימי שיכול לספק לפרקים את התנאים לעבודה שדורשת ריכוז ממוקד ומפוקס לזמן מוגבל. קירות מודולריים ניידים אקוסטיים הם דוגמא מושלמת לפתרון שעונה על כל אותם קריטריונים. מרחבי עבודה רבים בימינו מצליחים לספק את האקוסטיקה הנדרשת שמאפשרת גם את הפרטיות הנאותה וגם את החלל האינטימי והדיסקרטי בכל רגע נתון כשהם נעזרים בקירות מודולריים ניידים אקוסטיים.

השגת רמת פרטיות המתבקשת בחלל דורשת הערכה קפדנית והתאמה של צרכים תפקודיים בהתאם לסביבה, לצלילי הרקע ולאלמנטים העיצוביים. את הקירות הללו כל אחד יכול להרכיב בקלות יתרה בהיעדר הצורך בשיפוץ מסיבי של החלל או הריסה של קירות. יחד עם זאת, מעסיקים רבים עשויים להביע דאגה בכך שאותם קירות ניידים יכולים לגרום למשרד להיראות חשוך, צפוף וקטן. במאמר זה נביא כמה דוגמאות שיסירו דאגה זו ויוכיחו עד כמה ניתן לנצל את שטח העבודה בצורה נפלאה באמצעות אותם קירות מודולריים.

קירות מודולריים ניידים אקוסטיים

קירות מודולריים ניידים אקוסטיים

מחיצות אקוסטיות ניידות בענף החינוך

גם ענף החינוך מתפתח כשהדגש בא לידי ביטוי בסביבות תומכות לימוד. קירות מודולריים בהחלט מספקים את המענה בעוד שהם לא רק מגדירים את המרחב אלא הופכים לכלי רב תכליתי בכיתה. היתרון המשמעותי של קיר נייד בכיתה הוא ליצור מסגרת ראויה לסביבת הלימודים, שתומכת בפעילויות חינוכיות אינטראקטיביות ומרתקות הן לתלמידים והן למורים. הצרכים המרחביים של התלמידים והמורים בימינו דורשים חלל שמיועד להקרנת מצגות, לאזורי דיון קבוצתי ועד לחלל שמיועד למחקר אישי ואינטימי. היכולת להגדיר כל פעם מחדש את החלל ובמהירות, הופכת ליותר ויותר מהותית להצלחת התלמידים והארגון.

הרבגוניות של מחיצות אקוסטיות ניידות ניתנות להגדרה כל פעם מחדש ומציעות פתרון עיצובי מודולרי שמספק שינוי מהיר ופשוט של סביבת למידה. הן אידיאליות לכיתות לימוד, לספריות, מרכזי שירות לסטודנטים, אולמות, מרכזי קונגרסים, משרדים וכו'. ניתן לשלב את אותם קירות גם בפינות לימוד, חדרי ישיבות לקבוצות קטנות או גדולות, אזורים חסויים שזקוקים למחיצות למטרת פרטיות וכו'.

קירות מודולריים ניידים

קירות מודולריים ניידים

סוגים שונים של "קירות"

ראשית, חשוב להגדיר את סוגי ה"קיר "השונים בהם נעשה כיום שימוש. מענה ראשון הוא קיר זכוכית שמתכתב בצורה הרמונית עם כל האסתטיקה שיש במשרד. הוא מורכב משמונים אחוז זכוכית ומעשרים אחוז אלומיניום. הוא ממקסם את האור הטבעי ומהווה בחירה מעולה עבור ארגונים עם חלל קטן או חלל עם מעט חלונות. משטח הזכוכית והאלומיניום גם מקל על תחזוקה וחיטוי. החיסרון הינו שמדובר במחיצה מקובעת שלא ניתן להזיז אותה ממקומה.

פתרון נוסף הינו קיר גבס הוא סוג של לוח שעשוי מגבס או מחומר זהה שמשמש ליצירת קירות פנים. גם קיר גבס הינו קבוע ולא מאפשר תצורה מחדש של החלל. הוא אינו ניתן לשימוש חוזר ויוצר פסולת ניכרת. ישנם פתרונות נוספים שהם פתרונות מקובעים ומגיעים עם חיבורים פיזיים למבנה או לבניין, ההתקנה שלהם תהייה בדרך כלל מייגעת, עתירת עבודה ותיצור גם הרבה פסולת במידה ורוצים להסיר את אותן קירות.

על כן, הפתרון האולטימטיבי הינו – קירות מודולריים ניידים שהם קבועים למחצה ומעניקים לכל מי שרוצה את הבחירה והחופש לשנות או להגדיר כל פעם מחדש את החלל. מדובר במענה מושלם עבור חללים רבים לרבות חללי עבודה, מוסדות לימודיים, חללים שמספקים שירותי בריאות או כל סביבה מקצועית אחרת שצריכה להתגמש בהתאם לצרכי הלקוח והעובד.

קירות ניידים מגדירים מחדש את החלל שלך

בנוסף לפונקציונליות, מחיצות אלה מציעות יתרון אסתטי לקיר גבס מסורתי. כמו כן, ניתן להחליף כל קיר גבס במחיצה שהיא מוצר בר קיימא שניתן לצבוע אותו, לעטוף או להדפיס עליו בקלות. ניתן גם לשלב בהם זכוכית וחומרי גלם אחרים ושיגיעו עם אפשרויות מיתוג ועיצוב בלתי מוגבלות.

בנוסף, חומרי גלם אקוסטיים מהם עשויה המחיצה הופכים אתה ליעילה אף יותר בידיעה שיש, לכל עובד או תלמיד, את המרחב הפרטי מבלי שאף גורם או רעש חיצוני יפריע וכך מתאפשר להתרכז בכל משימה. כל עיצוב מחיצה שלוקח בחשבון את איכות האקוסטיקה יאפשר לכל עובד להתרכז בעבדותו ולהיות פרודוקטיבי בצורה מקסימלית.

נסכם שקירות מודולריים ניידים אקוסטיים בכוחם להגדיר כל פעם מחדש את החלל בזמן שהם מציעים בידוד אקוסטי הולם, הרכבה פשוטה ומינימלית ואפשרויות תצורה חדשות והתאמה אישית. עדיין לא ברור כיצד ייראו מקומות העבודה שלנו בשנים הבאות, אולם סביבה שמותאמת לצרכים שלנו תשחק תפקיד מרכזי גם בעתיד. באמצעות קירות קלים לתחזוקה ופשוטים להרכבה ניתן ליצור מקומות עבודה דינאמיים שיכולים להתאים למטרות רבות  – כולל תיחום שטח כדי לשמור עלינו בטוחים ובריאים.