הצורך כיום במחיצות שמספקות חלל אינטימי הוא צורך אלמנטרי שרבים נזקקים לו. כדי להפיק כמה שיותר תוצר בעבודה או בלימודים נדרוש לא פעם את התנאים הראויים לכך. אזור אישי ושקט מספק תנאים חשובים עבור מנעד של צרכים במסגרת העבודה, במוסדות לימוד, בתי חולים, מלונות ומקומות ציבוריים רבים. מחיצה ניידת ככל שתהייה, תאפשר חלוקה חזותית ברורה של המרחב ותיצור תנאים חדשים בכל רגע נתון, כשלאחר מכן ניתן יהיה להחזיר בקלות את המרחב לקדמותו.

עד לא מזמן נחשפנו בעיקר לפרגודים שחוצים את החדר ויוצרים הפרדה לצרכים שונים. אך יחד עם זאת, הפרגודים הללו אינם מצליחים לעמעמם לחלוטין את הרעש בחדר והמענה שלהם הוא בעיקר מענה חזותי. כיום, בזכות הטכנולוגיות החדשניות והצורך הגובר בחללים אינטימיים במגוון מקומות, הומצאו להן המחיצות האקוסטיות הניידות, שמעניקות פתרון מושלם ואידיאלי במקומות רבים. על הפתרונות וההבדלים בין שני סוגי המחיצות, נרחיב במאמר שלפניכם.

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

מחיצות – מענה אלגנטי ויעיל!

מחיצות אקוסטיות ניידות נחשבות למענה מתקדם יותר שמאפשר חלוקה ראויה וקלה ליישום של הנכס, הוא שומר על רמת אקוסטיקה גבוהה ולצד זה מאפשר עיצוב חלל ייחודי ומגוון. הגמישות של המחיצות מאפשרות לבצע שינויים בכל רגע נתון בחדר, כך שהחלוקה תבוצע בצורה מהירה, נוחה, חכמה ואלגנטית ביותר, תוך שימור כל המאפיינים המשמעותיים כגון אקוסטיקה, מרווח ונראות אסתטית. בעזרת אותן מחיצות מודולריות, אפשר לתחום סביבת עבודה מעוצבת ומודרנית שתתאים לכל צורך של הלקוחות. המחיצות מעוררות השראה בזכות שימוש בחומרי גלם מבודדים ומשובחים והן מאופיינות גם בקווים גיאומטריים ומקנות פתרונות יצירתיים ואקוסטיים לעיצוב חללים. השימוש שנעשה בהם מותאם למשרדים – שם יוכלו ליצור מתחם עבודה אינטימי או חלל ישיבות מופרד ודיסקרטי, באולם אירועים ניתן לחלק בעזרתן את האולם לשני אולמות וכך להרוויח שני אירועי שמחה במקביל, במוסדות חינוך אפשר יהיה לחלק את הכיתה לשניים, גם בבתי כנסת, מרכזי קונגרסים ומלונות ניתן ליצור בכמה רגעים מתחם שקט בו ניתן לעשות כל פעילויות לקהל רב של אנשים, באופן היעיל ביותר .

פרגודים – הפרדה חזותית

פרגודים כבודם במקומם מונח, הם מסוגננים ונותנים מענה למנעד שלם של צרכים. יכולות התמרון, הניידות ורמת הבידוד שהם מספקים יוכלו לשרת אותנו במנעד אירועים ופעילויות. ממש לא משנה מה סוג האירוע, פרגוד יכול להתאים לכל שמחה, בין אם מדובר בהפרדה של סוגי קהל או יצירה של מתחם אישי שמאותת שאין כניסה אליו. השימוש בפרגוד יאפשר חלוקה נבונה של חלל גדול ויצור בעיקר חציצה וויזואלית מעולה, אולם בכל הנוגע לחיץ אקוסטי, לא ניתן יהיה לקבל באמצעותו את המענה ההרמטי מאחר ומדובר בחיץ ויזואלי בעיקר שלא מיוצר מחומרי גלם מבודדים ולא מגיע עד לתקרה, ולכן אינו מסוגל לאטום לחלוטין את המרחב.

עם זאת, הפרגודים פשוטים להתקנה וקלים לנשיאה, ניתן לאחסן אותם ברכב עד למקום האירוע והם יוצרים מתחמם פרטי גם ברחבי הבית שלנו. בשל כל התכונות שלהם ניתן לעשות בהם שימוש במסגרת אירועי שמחה כדי להסתיר חלל של תלבושות, שולחנות מזון או ציוד, כניסה לשירותים במסעדות, בבתי חולים או מרפאות, שם הם יכולים לסייע כשרוצים לבצע טיפולים, בקליניקות, בבית שלנו הם יוכלו להסתיר עמדת עבודה, בהצגות קטנות הם יסתירו את הבובות והשחקנים, באירועים ובנסים וכולי.

ההשוואה בין השניים

כפי שניתן ללמוד מדובר בשני אלמנטים שיוצרים הפרדה במרחב, אולם, עדיין כל אחד עונה על צרכים שונים.

עיצוב חלל – שני הפתרונות יספקו מראה מעוצב ודקורטיבי, שכן הם יכולים להגיע בהתאם לגוונים ולעיצוב הקיים וגם לפי המידות של המרחב, לכן בשני המקרים נוכל לקבל מחיצה יפה, גמישה ומרשימה.

בידוד אקוסטי – במקרה הזה רק מחיצות אקוסטיות יכולות לתת מענה אידיאלי. יעודן העיקרי הוא לחסום רעשים ולאפשר לקיים אירוע או כל פעילות בהיעדר רחשים מהצד השני ובתום הפעילות להשיב את החלל לקדמותו. פרגוד לא יוכל לספק בידוד אקוסטי בשל חומר הגלם, מוגבלות הגובה והקומפקטיות.

ניידות – בשני המקרים נהנה מניידות של המחיצה. מחיצה אקוסטית ניידת ניתן לקיפול ושינוע, כמו כן גם הפרגודים מתקפלים בלי מאמץ ואפשר לשנע אותם במרחב ואף להכניסם לרכב.