מחיצות אקוסטיות מאפשרות במקומות רבים כמו – מוסדות ציבוריים, משרדים, בתי ספר, בתי מלון, אולמות אירועים ומתקנים אחרים, ליצור הפרדה במרחב הקיים, להרחיב או לצמצם חללים והכל במטרה לעמוד בדרישות המשתנות ללא הרף. כל זמן שלוקחים את אותן מחיצות בחשבון בזמן תכנון הבניין או המבנה, זה לא רק יאפשר לבעלים לקבל את מלוא הפרטיות בכל רגע נתון, כי אם גם למקסם את השימוש במתקן על ידי מתן אפשרויות אירוח של אירועים /כנסים/ ישיבות, בכל זמן, במהירות וביעילות מרבית. יחד עם זאת, בחירה של מחיצה אקוסטית לא תהיה תמיד משימה קלה. איך נדע מה מתאים לחלל שלנו ומה יש לבדוק כשבאים לאתר את המחיצה הנכונה לנו?
במאמר זה נספק מידע רלוונטי ושאלות שמוטב לשאול בזמן חיפוש אחר המחיצה הנכונה עבור הבית/ המשרד או האולם שלכם?

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

נחיצותן של מחיצות אקוסטיות

ככל שהחלל יהיה גדול יותר וידרשו בו עוד ועוד אגפים, נכון יהיה להקים בו מחיצות אקוסטיות בדחיפות. מקומות ציבוריים רבים לרבות משרדים, יבקשו הפרדה מוחלטת בין החללים במקרים בהם יהיה צורך להעניק לעובד את השקט הדרוש לו וכך למנוע ממנו רעשים סביבתיים שעשויים להפריע לו במהלך עבודתו ולפגוע בתפוקה שלה. כמו כן, חברות רבות יוצרות מפגשים וישיבות בתדירות של אחת לחודש בממוצע, את המפגשים הללו רצוי לבצע בחללים מבודדים, רחוק מהשאון שמסביב. אפשר להגזים ולומר שאחת האינדוקציות לעסק מצליח הוא בחירה של מחיצות אקוסטיות מתאימות ובידוד הרמטי מפני רעש.

מחיצות מעוצבות

היום תוכלו להשיג מחיצות במגוון גדלים שמיוצרות מחומרי הבידוד האיכותיים ביותר כשהמטרה היא לאפשר לכל לקוח את הבידוד המתאים לו יחד עם עיצוב אסתטי, הרמוני שמתכתב עם החלל. ניתן לבנות אותם בעיצובים, טקסטורות וגוונים שונים שמותאמים למבנה וכן להוסיף להן עיטורים וקישוטים.  בנוסף, נושא האקוסטיקה הינו משמעותי, והוא יעסיק כל אחד כשיהיה בשלב בחירה של מחיצה לחלל. השקט שנדרש עבור ביצוע משימות ופעולות שונות יהווה קריטריון חשוב לאופי הביצוע ותוצאותיה של כל פעולה ומשימה. מחיצות אקוסטיות תאפשרנה זאת ותסייע בניתוק של רחשים ורעשי סביבה ותמקסם את הריכוז וכן את התפוקה.

האם אני צריך קיר מזיז או מחיצה מתקפלת הזזה?

אחת השאלות שכדאי לשאול בעת בחירה של חיץ לחלל היא אם הצורך הוא בקיר זז או מחיצת הזזה מתקפלת? החלטה זו צריכה להתבסס על רמת איכות האקוסטיקה שמבקשים להשיג, כמות הפעמים שמתכננים להגדיר מחדש את החלל, (לעשות שימוש באותה מחיצה), התקציב שברשותכם וייעודו ותפקודו של החלל. מחיצות  הזזה מתקפלות מספקות חלוקה של סאונד מהירה ויעילה ובעלות נמוכה הרבה יותר מקיר נייד או כל בניה של קיר גבס. יחד עם זאת, מחיצות הזזה עשויות מחומרי גלם איכותיים ולכן הן עמידות יותר ומעניקות איכות סאונד ברמה גבוהה.

האם כדאי לי לקבל מחיצות פאנל בודדות או זוגיות?

מחיצות עם פאנל בודד מציעות רבגוניות לכל צורך שיש בחלוקת החלל. עבור חלל גדול במיוחד וחללים שהם מורכבים – הפאנל הבודד הוא המחיצה הרצויה. פנלים זוגיים הם המחיצה הקלה ביותר עבור תפעול ידני. הוא זמין לרוב כשהתמיכה הינה מהתקרה או תמיכה שמקורה מהרצפה. הפאנלים הזוגיים תלויים במרכז הינם אידיאליים לפתחים שהם בקו ישר והם בעלי התקנה מהירה ופשוטה.

כיצד אוכל לשלוט בסאונד עם מחיצות אקוסטיות?

שליטה אקוסטית תהווה גורם מרכזי וקריטי כמעט בכל סוג של חלל. ניתן להשיג בקרת סאונד מעולה באמצעות מערכת פאנל נכונה. התחשבות בסביבת החדר כולה היא שלב חשוב ביותר בתהליך. עוד דברים שיש לקחת בחשבון הינם ריצוף, חיפויי קיר, רהיטים, חלונות וכל חפץ גדול אחר שישפיע על בליעה של קול. בנוסף, רצוי יהיה לשאול את החברה שמייצרת את המחיצה לגבי האינטראקציה והשילוב של האיטום התחתון יחד עם הריצוף הקיים או עיצוב האיטום העליון. כל גורם כזה תהייה לו השפעה על יכולת הסאונד שלו לעקוף את הפאנל.

בעת בחירת מחיצה אקוסטית, יש לשקול היטב את כל האפשרויות הקיימות ורק לאחר מכן לבחור את המוצר והתצורה המתאימים ליישום הייחודי שלכם.