מקומות רבים בעלי שטח ומרחב גדול שמטעמים וצרכים שונים יידרשו ליצור בו חיץ וחלוקה מיטבית, יחפשו את המענה הנוח והיעיל ביותר. מחיצות אקוסטיות ניידות נישאות על מסילה ומהוות חלוקה חזותית ומעוצבת בכל מרחב וחלל גדול. לשם כך, יש לתכנן אותן בהתאם לדרישות הספציפיות, על מנת שיענו על מגוון הצרכים והאילוצים של כל לקוח. חב' ש.א טכנולוגיות מתמחה בתכנון וייצור מחיצות מעל ל – 20 שנה למטרות הפרדה ופיצול של חללים שונים ומגוונים. על התכנון, הייצור וההרכבה שלהן  – נפרט במאמר שלפניכם.

תכנון, ייצור, הרכבה והתקנה של מחיצות אקוסטיות ניידות

תכנון, ייצור, הרכבה והתקנה של מחיצות אקוסטיות ניידות

מה מאפיין את המחיצות האקוסטיות הניידות?

מה  שבעיקר מאפיין אותן זה התכנון והייצור המוקפד שלהן שמתמקד בכל לקוח ולקוח וצרכיו הספציפיים. התכנון שלהן יבוצע באמצעות איש מקצוע שמומחה בתחום ומכיר את הצרכים הקיימים בשוק. הוא ייקח מידות מדויקות של החלל ויאבחן את הממדים של השטח אליו המחיצה מיועדת, את מנעד האילוצים ויפנים את הייעוד שלה – כל הקריטריונים הללו יאפשרו לו לדייק ולספק את המענה המושלם, הן מבחינת קלות התקנה והרכבה והן מבחינת נראות ועיצוב. לאחר שיסיים ליצור סקיצה ראשונית, ייפגש עם הלקוח לקבלת משוב ויפרוש בפניו את סוגי המחיצות הקיימות שיכולות לתת לו מענה ספציפי  – שכן יש כאלה שיכולות לעלות ישירות מהרצפה ועד לתקרה, מחיצה שהיא בגובה נמוך יותר, מחיצה ניידת שניתן להניע אותה בקלות ממקום למקום, חיץ מעוצב מעץ וכו'.

מהם חומרי הגלם הנפוצים של המחיצות?

בכל תכנון וייצור של מחיצה יש לקחת בחשבון את סוג חומרי הגלם בהם נעשה שימוש. עוד מרכיב מהותי בייצור שלה הוא עובי המחיצה, ככל שהיא תהייה עבה יותר, כך רמת האקוסטיקה תהייה גבוהה יותר. בנוסף, סוג חומרי הגלם מהם הן מיוצרות ישפיע על רמת האקוסטיקה והמיסוך. בין חומרי הבידוד הקיימים והנפוצים ביותר כיום אפשר למצוא את הפורמייקה, גומי, מלמין, צמר, שעם, עץ, אלומיניום, לבד וגם זכוכית. מגוון זה מעניק מבחר של איכויות אקוסטיות בטווחי מחיר שונים.

לאן הן מיועדות?

קירות חיץ שפורסים את השטח של המשרד או האולם, הן מצרך בסיסי, מודרני ועדכני ביותר. הן שימושיות כמעט בכל חלל בימינו ובמקומות מסוימים הן נחוצות באופן קריטי, שכן האלטרנטיבה היא שיפוץ כללי ומסיבי או מעבר לחלל חדש. על מנת להימנע מאלה, קירות חיץ יאפשרו ניצול אידיאלי וחלוקה מיטבית של השטח בכל רגע נתון. אז היכן ניתן לראות אותן היום בשימוש?

אולמות אירועים  ומרכזי קונגרסים

בעלי אולמות ומרכזי קונגרסים כבר הפנימו זה מכבר כי לקוחות מסוימים זקוקים לא פעם לחלל מצומצם עבור אירוע קטן ממדים. על מנת שלא יפסידו כסף מדרישה זו ואף יצליחו למנף אותה וליצור כמה אירועים במקביל, באמצעות אותן מחיצות ניתן לחלק את המרחב וליצור שני אירועי זה לצד זה.

בתי ספר

בית הספר עשיר בכיתות לימוד וחללים אחרים כמו ספרייה, כיתת מעבדה, אולם ספורט ועוד. לא פעם יהיה צורך לחלק את החלל לשניים ולאפשר לשתי קבוצות ללמוד בנפרד, זאת במטרה שכל קבוצה תתמקד בפעילות אחרת. לחלוקת הכיתה למרחבים אינטימיים, יש היום משמעויות רבות והרות גורל, שכן ילדים רבים סובלים מבעיות קשב וריכוז, כיתה גדולה עשויה לעיתים לגרום להם להיבלע וללכת לאיבוד בעוד שחלל קטן, יאפשר להם לקבל יחס פרטני ואישי מהמורה יאפשר להם להיות קשובים ולהפנים את החומר הנלמד בצורה טובה ואיכותית.

משרדים

כיום כל אופי העבודה במשרדים מתבסס על – חללי עבודה שהם אופן ספייס, אולם, במקרים בהם יהיה צורך במרחב אישי ודיסקרטי לצורך ישיבות, שיחות אישיות או כל סוג עבודה שדורשת ריכוז – קירות ניידים אלה יהוו מענה אולטימטיבי.

בתי כנסת

בחלל בית הכנסת יעשה שימוש בקירות אלה למטרות הפרדה בין אוכלוסיית הגברים והנשים וגם במקרים שמתקיים בבית הכנסת אירוע בר מצווה או שבת חתן, תיתכן חלוקה בין המתפללים שמגיעים לתפילה שבשגרה.

כל חלל גדול שאינו מנוצל והוא גדל ממדים, ניתן באמצעות אותן מחיצות, לחצות ולהפוך אותו לחללים קטנים עם אקוסטיקה איכותית שמצליחה למקד כל פעולה או ולמקסם כל התנהלות עם רמת ריכוז גבוהה ויכולות ביצוע מרשימות.