מחיצות עץ ניידות הן מחיצות שמיועדות לחללים שונים וניתנות להזזה. הן מהוות מענה רב תכליתי ואטרקטיבי ליצירת חללים גמישים, אופטימיזציה של פריסות החדרים והגברת הפרטיות והשליטה האקוסטית במסגרות שונות. הן נועדו בראש ובראשונה כדי לספק גמישות בניצול החלל, ולאפשר חלוקה קלה וסידור מחדש של אזורים בהתאם לצורך.

ניתן לזהות אותן היום במסגרות שונות כגון משרדים, חדרי ישיבות, כיתות, בתי כנסת, בתי חולים, מלונות, אולמות אירועים או בתוך בתים פרטיים, הן משפרות את המשיכה החזותית לחלל ותורמות לקונספט עיצובי מגובש. כמו כן, הן מספקות רמה גבוהה של פרטיות וחיץ ויזואלי בין אזורים ומאפשרות עבודה ממוקדת, דיונים סודיים ומרחב אישי עבור כל אחד. השימוש בעץ להבדיל מחומר גלם אחר, מוסיף חמימות, אלגנטיות וטאץ' אורגני לסביבה.

תכונותיו הנפלאות של העץ

אקוסטיקה

מחיצות ניידות מעץ מספקות פתרון טבעי ואסתטי לחלוקת חללים תוך שמירה על בידוד קול ונוחות תמרון גבוהות. תכנון בנייתן ישקול גורמים כמו איטום פערים, לוחות חופפים ושילוב מנגנוני חסימת קול כדי למזער את דליפת הקול בין החללים המחולקים. המחיצות בנויות מעץ איכותי שנבחר בזכות העמידות הגבוהה שלו, הנראות האסתטית ותכונותיו האקוסטיות. לוחות העץ הינם עץ שמשולב ומהונדס בהתאם לשיקולי העיצוב והתקציב הקיים. כדי להבטיח בידוד רעשים אפקטיבי, המחיצות משלבות בתוכן גם אלמנטים וחומרי בולמי קול כמו פיברגלס או קצף אקוסטי, שהם מאוד יעילים במזעור העברת רעש. גם צמר סלעים דחוס ובד אקוסטי בצד הפנימי של המחיצה וכו'.

ניידות

המחיצות מעוצבות ומתכוננות מראש להתקנה ופריקה וכן לניידות קלה. ניתן להזיז אותן ולסדר אותן בחלל כל פעם מחדש בהתאם לצורך, בצורה מהירה בלי כוח אדם רב. ישנן מחיצות שיכולות להגיע עם גלגלים שמחוברים לתחתית, מה שיכול לסייע רבות. הגלגלים צריכים להיות יציבים וניתנים לנעילה על מנת להבטיח יציבות כאשר המחיצות עומדות במקומן. בנוסף, ניתן לשלב ידיות ארגונומיות כדי להקל על תנועתן של המחיצות. בניגוד לקירות קבועים שאינם ניתנים להזזה או לקירות גבס, מחיצות עץ ניידות ניתנות להתקנה במהירות ובהיעדר פעולות הרכבה מסובכות. ניתן להעבירן או להסירן מבלי להשאיר סימנים מתמשכים או נזק כלשהו לחלל הקיים.

עיצוב דקורטיבי מותאם סביבתית

מחיצות העץ אמורות להיות מושכות ויזואלית ולהתכתב עם הסביבה שלהן. ניתן להתאים את הבחירה של מינים וסוגים של עץ, גימור וטיפול שיהיה בהלימה אחת עם העיצוב הקיים או לפי הקונספט העיצובי הרצוי. ניתן לצבוע אותן בגוונים שונים או לשים דגש על תוספות דקורטיביות כגון עיטורי עץ, דפוסי פאנלים או חריטה שהיא מותאמת אישית כדי להוסיף נופך של אלגנטיות והתאמה אישית.

היכן מחיצות ניידות מעץ מיושמות?

  • משרדים וחדרי ישיבות –  מחיצות עץ ניידות משמשות בדרך כלל במשרדים בעלי חלל פתוח ליצירת פינות עבודה נפרדות, אזורי ישיבות פרטיים או חללים משותפים. הן מאפשרות התאמה קלה של פריסת המשרד בהתאם לצרכים המשתנים או הרצון לפרטיות. גם בחדרי ישיבות אפשר לחלק חלל גדולים לחלקים קטנים יותר לפגישות או כדי ליצור אזור לדיונים או מצגות.
  • מוסדות חינוך – במוסדות החינוך משתמשים בהן כדי לחלק כיתות לשניים או יותר עבור פעילויות קבוצתיות נפרדות זו מזו, עבודה אישית או ליצירת חללי הרצאות זמניים בתוך אולם גדול.
  • מקומות אירועים – מחיצות עץ ניידות משמשות באולמות אירועים ויוצרות אזורים נפרדים לפונקציות שונות. הן משמשות גם כאלמנטים דקורטיביים כדי לשפר את האווירה הכללית של המקום.
  • בבית שלנו  – מחיצות עץ ניידות נמצאות יותר ויותר בשימוש במסגרות מגורים ומסייעות לחלק חללי מגורים בחלל פתוח, ליצור משרדים ביתיים או לספק פרטיות באזורי מגורים משותפים.
  • חללי תצוגה – בגלריות אמנות או חללי תצוגה, ניתן להשתמש במחיצות עץ כדי להפריד בין תערוכות שונות או ליצור קירות זמניים להצגת יצירות אמנות.
  • בתי מלון ואירוח –  ניתן ליישם אותן בבתי מלון ובמוסדות אירוח כדי ליצור חללי חלל ישיבות זמני, אזורי טרקלין נפרדים או לחלק סוויטות גדולות יותר לחדרים קטנים יותר.

הרבגוניות והנראות האסתטית של מחיצות עץ ניידות הופכות אותן לאפקטיביות במיוחד לסביבות מגוונות רבות, כשהן מציעות בד בבד פתרון פרקטי ומעוצב לחלוקת חללים והתאמה לצרכים המשתנים.