מחיצה שמותקנת על מסילה תהווה שימוש בחללים רבים בימינו, לרבות במשרדים, באולמות ומוסדות לימוד. מדובר למעשה במערכת שמתפרסת במרחב בצורה גמישה ולפי התאמה, ומאפשרת הגדרת מרחב עבודה חדש עם תנאים אחרים ומשופרים יותר, כמו אקוסטיקה משופרת, בידוד חזותי, אינטימיות וכו'. לוחות מחיצה מצוידים במנגנונים שמתאימים למסילה ומאפשרים לפנלים להחליק, להתקפל או לנוע לאורך המסילה וכך הן מאפשרות את הגמישות להיפתח או להיסגר לפי הצורך וליצור חלל חדש לחלוטין.

מחיצת מסילה מותקנת על הרצפה או על התקרה, הבחירה תתבצע לפי העיצוב הספציפי של החלל ולפי התנאים שלו. היתרון הגדול של המחיצות הללו שניתן למקם אותם בחללים פתוחים בהם אין יכולת לצמצם את החלל לאורך זמן כמו משרדים, חלל ישיבות, אולם אירועים גדול שרוצים לחלק אותו לשני אולמות, מחסן וכו'. הגמישות הזאת הופכת את אותן מחיצות מסילה לבחירה אידיאלית עבור סביבות משרדיות מודרניות הדורשות שינויים תכופים בסידור סביבת העבודה שלהם וניצול מרבי של החלל הקיים.

מחיצות מותקנות על גבי מסילה עליונה

מחיצות מותקנות על גבי מסילה עליונה

כל היתרונות של מחיצות שמיושמות על גבי מסילה עליונה:

מחיצות מסוג מסילה מציעות כמה וכמה יתרונות בולטים בתעשייה של היום

  • גמישות והגדרה חדשה של המרחב – מחיצות המותקנות על מסילה ניתנות להזזה פשוטה על המסילה כשהן מקימות תצורות שונות של סביבת עבודה או כל מתחם שמעוניינים לחצות אותו כדי להשיג מרחב שקט יותר, מחולק לשתי קבוצות וכו'. גמישות זו מאפשרת לבית העסק לשנות את פריסת המרחב שלו לפי הצורך, תוך התאמה לשינויים ולדרישות שיכולות לצוץ בכל רגע, בהיעדר כל שיפוץ מסיבי של המרחב (בניית קירות).
  • יתרון אקוסטי – מחיצות מסילה מכילות תכונות אקוסטיות שעוזרות בקליטה ועמעום של רעשים שמגיעים מבחוץ ומעבר למחיצה, הן מפחיתות משמעותית את רעשי הרקע, שיחות קולניות, קולות של מכונות וכו', מה שמועיל במיוחד במקומות פתוחים בהם יש קהל של אנשים ובקרת הסאונד היא חיונית בסיטואציות אלה.
  • התאמה עיצובית אישית –  מערכות מחיצות מבוססות מסילה מציעות לרוב מגוון אפשרויות עיצוב, כולל גימור פאנל, צבעים וחומרי גלם שונים, מה שמספק לכל מקום את אופציות העיצוב המתאימות לו, בהתאם לגוונים ולעיצוב של החלל הקבוע.
  • עיצוב מודולרי – מחיצות מסילה הן בדרך כלל חלק מריהוט משרדי מודולרי. המשמעות היא שניתן לשלב ולהתאים רכיבים שונים וכן להוסיף מחיצות נוספות בקלות, אם המטרה היא להרחיב או להגדיר מחדש את הפריסה שלהן. המחיצה מסייעת לכל חברה או בית עסק להתאים את החלל שלהם לפי הצרכים וההעדפות הייחודיות שלהם.
  • רבגוניות  – מחיצות אלה מבוקשות כיום גם בשל הרבגוניות שלהן וגם בזכות קלות השימוש שלהן ביצירת חללים דינמיים שמותאמים לצרכים העסקיים המשתנים. הן מהוות מענה מעשי ופרקטי למיצוי ניצול השטח הקיים וטיפוח סביבת עבודה שיתופית ופרודוקטיבית.
  • ניצול אופטימלי של השטח – מחיצות אלה ממקסמות את ניצול החלל. הן יוצרות מרחבים זמניים או חצי זמניים בהיעדר קירות קבועים. זה שימושי לרוב בחללי משרד פתוחים, בהם ניתן להגדיר חללי עבודה שונים לפי הצורך, תוך מתן פרטיות לעבודה ממוקדת או אינטראקציות של קבוצות קטנות לצד שמירה על תנאי סביבה פתוחה ושיתופית.
  • מענה חסכוני – בהשוואה לקירות קבועים שאינם ניתנים לפריקה, מחיצות מסילה הן הרבה יותר חסכוניות. הן לא מאלצות בניה של קירות בטון או גבס, שעלותם גבוהה פי כמה מאלה. מלבד העובדה שלאחר בנייה של קירות מקובעים לא תינתן יותר האופציה של חלל גדול ושיתופי.
  • חללי עבודה שיתופיים – ניתן לעשות שימוש במחיצות מסילה כדי ליצור אזורי עבודה שהם משותפים כמו חללי ישיבות או חדרי מפגש זמניים. פריסתן תוכל להקל על עבודת צוות ואינטראקציות ספונטניות בין חברי הצוות, ולטפח סביבת עבודה דינמית ושיתופית יותר.

לסיכום, מחיצות מסילה מציעות פתרון אקוסטי נהדר, גמיש, חסכוני ומושך מאוד מבחינה ויזואלית עבור כל חלל ומרחב מודרני. הן מאפשרות לבתי עסק וחברות ליצור סביבות עבודה שנותנות מענה לכל הצרכים המשתנים במסגרת העבודה, מספקות חללים אינטימיים וכן מקדמות שיתופי פעולה בים העובדים ומייעלות את השימוש בשטח הפנוי.