מחיצות אקוסטיות ניידות הן סוג של קיר נייד והן מהוות אלמנט שימושי במגוון מצבים בחיינו. הן תאפשרנה לפני הכל ליצור הפרדה של החלל בכל הזדמנות שנזדקק לכך כשלאחר השימוש נוכל לסגור אותן בקלות ולהמשיך ליהנות מחלל פתוח. כיום יש מגוון של מחיצות הפרדה ניידות שעשויות מחומרי גלם איכותיים ומספקות את הפרטיות הנחוצה לכל אחד ובכל עת. על כל היתרונות ויישומן במאמר שלפניכם.

מחיצות הפרדה ניידות

מחיצות הפרדה ניידות

כל היתרונות בחיץ בחלל

כנהוג כל חלל יהיה מחולק באמצעות קירות שהם מקובעים, אולם לעיתים ניאלץ להשיג בתוך החלל הגדול אזור אינטימי בו נרצה לבצע פעולות שדורשות ריכוז, פרטיות ושקט, ומה יותר אידיאלי מקיר נייד שניתן לפתוח ולסגור בכל רגע נתון ובקלות מרבית? להלן עוד יתרונות של מחיצות אלה –

  • מאפשרות הפרדה איכותית בכל מצב בו נזדקק לבצע פעולה שדורשת חלל קטן ואינטימי, גם אם מדובר בהתראה קצרה.
  • אפשר להזיז אותן מנקודה לנקודה בכל צורך. כך לא נזדקק להתחייב למיקום קבוע ואפשר יהיה לעשות בהן מספר שימושים בכל אולם או משרד.
  • אפשר לתפעל אותן בצורה יעילה ופשוטה לבד ובלי עזרה בכל פתיחה, סגירה או הזזה שלהן בחלל.
  • ניתן לייצר אותן בכמה מידות, גדלים ועיצובים שונים וכך להתאים אותם לאופי החלל.
  • ניתן לייצר אותן מכמה חומרי גלם (עץ ופרוניר) ועוד, ובהתאם לחומרי הגלם כך יסופק להן המראה ורמת הבידוד האקוסטי.

היכן נעשה בהן שימוש?

קירות ניידים אלה שמצליחים להתקפל ולנוע ממקום למקום יאפשרו למגוון של אנשים ובתי עסק ליצור את החלל הנחוץ להם בצורה קלה ויעילה. אפשר ליישם אותם בתוך משרד, באולם אירועים, בבתי כנסת, בתי ספר וגם במרכז קהילתי כזה או אחר.

בתוך משרד – במקרים בהם נרצה ליצור שיחה אישית עם עובד או פגישת מנהלים דיסקרטית, ניתן לפתוח את המחיצה ולשוחח בדלתיים סגורות מבלי שיתר העובדים יהיו נוכחים בחלל.

מרכז קהילתי – מתנ"ס ומועדון שכוללים בתוכם כיתות ומגוון של חללים שמספקים שיעורי העשרה, קורסים וכן הלאה, אלה חללים שניתן לחלק אותם לחללים קטנים נוספים וכך לאפשר כיתות קטנות ואישיות במקביל, מבלי שאחת תפריע לשנייה.

אולם אירועים – היום נמצא מחיצות כאלה בשימוש של אולמות אירועים רבים שמציעים חללים בגדלים שונים ולעיתים כשמדובר באירוע קטן, הן תהיינה יעילות ובעיקר משתלמות, מאחר והן מאפשרות לחלק את החלל לשניים, כשבצד השני מתרחש לו אירוע נוסף בלא מפרע.

בידוד אקוסטי מושלם

לפני כל בחירה בקיר נייד יש לדעת מה רמת הבידוד האקוסטי הנדרשת כדי שנבחר את רמת מיסוך הרעשים המדויקת בחלל. כשמרגישים את הקלות שלהן ורואים את העובי שלהן, זה יכול להראות כמעט לא הגיוני  – כיצד אלה מספקות רמת מיסוך כל כך גבוהה? כאן נעוץ קסמן – המחיצות הללו עשויות מרכיבים ייחודיים שמספקים את הבידוד האקוסטי היעיל ביותר.

מה עוד כדאי לדעת?

מחיצות אקוסטיות ניידות תהוונה כיום פריט אלמנטרי במגוון חללים. הן כאמור משמשות עבור חלוקה של חלל, זאת בזמן שתידרש פעילות בשני המתרסים של המחיצה מבלי שיתחולל רעש לצד השני. אולם הייחוד שלהן דווקא נעוץ ביכולות הניידות שלהן, אפשר לפתוח אותן ולהזיז אותן לכל מקום ובכל זמן שאין בהן צורך. מוטב לבחור אותן בקפידה כשהן מותאמות לסגנון של החלל, למידותיו ואפשר לאחסן אותן במקום גלוי לעין או נסתר מהעין, זאת בהתאם להעדפה העיצובית של כל אחד.