מחיצות דקורטיביות אקוסטיות מתקפלות הן מחיצות שמיועדות למגוון חללים כשהן מספקות חיץ ויזואלי ואקוסטי בין אזורים שונים בחלל. מחיצות אלו עשויות מחומרי גלם שונים שסופחים את גלי הקול וכך מצליחים לבודד את הרעש מהחלל שמעבר ולשמור על אקוסטיקה נעימה שמאפשרת ריכוז והקשבה. מחיצות אלה מיוצרות לפי התאמה אישית בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם כשנלקח בחשבון כל הפן האסתטי והעיצובי של החלל הקיים.

ממה עשויות מחיצות אקוסטיות?

ניתן לייצר מחיצות אקוסטיות ממגוון חומרים, שלכל אחד תכונות ויתרונות ייחודיים משלו, אולם החומרים הנפוצים המשמשים כיום לייצור מחיצות אקוסטיות ניידות ומתקפלות הינם שילוב של חומרים שמספקים משקל קל ( 45 ק"ג למ"ר),יחד עם עמידות גבוהה ובלימת רעש מקסימלית.

  • חומרי בידוד פנימיים לבידוד ולבלימת רעשים כמו צמר אקוסטי ויריעות "ביטומניות" שחוסמות קול.
  • פרופילים מאלומיניום טלסקופיים ומסילה עליונה מאלומיניום לניידות המחיצה.
  • מערכת של ארבעה גלגלים המיוצרים מסיבים קשיחים להנעה קלה במרחב.
  • גימור וחיפוי עץ מפורמייקה יצוקה /מלמין.

בחירת החומרים תהיה תלויה בגורמים כמו הביצועים האקוסטיים הרצויים, עובי המחיצה, העדפות אסתטיות ודרישות עמידות וניידות.

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי ישיבות. צילום: רז רוגבסקי

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי ישיבות. צילום: רז רוגבסקי

כיצד מחיצה אקוסטית מתקפלת ודקורטיבית תעזור לנו בחללים שונים?

מחיצה אקוסטית מתקפלת יכולה להוות תוספת רב- תכליתית ושימושית לסוגים שונים של חללים. להלן כמה מקומות בהם מחיצה זו תסייע :

  • משרדים – בסביבה משרדית שהיא למעשה סביבה ארגונית שמכילה לרוב כמות גדולה של עובדים, ניתן להשתמש במחיצה אקוסטית מתקפלת וגמישה ליצירת חללי עבודה אינטימיים או חדרי ישיבות זמניים, ללא צורך בקירות קבועים. הן תהוונה שימושי אידיאלי במשרדים שהחללים שלהם פתוחים, כל זמן שבו העובדים זקוקים לפרטיות עבור פגישות עם לקוחות או עבודה אישית שדורשת ריכוז גבוה.
  • בתי ספר ואוניברסיטאות – במוסדות חינוכיים, אפשר לעשות שימוש באמצעות מחיצות אקוסטיות כדי ליצור כיתות ארעיות או חללי לימוד למיניהם. מחיצות אלו יכולות לעזור בהפחתה משמעותית של רמות הרעש ולספק סביבה שקטה יותר ליישום החומר הנלמד. היתרון שהן מתקפלות מספק נוחות וגמישות מקסימלית שכן ניתן להסיר את המחיצה ולקפל אותה בקלות מרבית עד לשימוש הבא.
  • אולמות אירועים – בחללי אירועים גדולים כמו מרכזי כנסים או אולמות אירועים, ניתן לעשות שימוש במחיצות אקוסטיות במטרה לחלק את החלל לחללים מצומצמים יותר עבור שניים או שלושה אירועים בו זמנית או פעילויות שונות שמתרחשות במקביל. החיץ הזה בין החללים יסייע בעיקר ביצירת אווירה אינטימית יותר שתואמת את כמות האורחים ויפחית את רמות הרעש וההמולה של האנשים והמוסיקה מהעבר השני. היתרון במחיצה דקורטיבית שהן יכולות להגיע בעיצוב ההולם את עיצוב האולם או התערוכה ולהוות אלמנט דקורטיבי בלתי נפרד מהחלל שמשתלב בצורה הרמונית.
  • אולפני הקלטות – באולפן הקלטות ניתן להשתמש במחיצות אקוסטיות ליצירת אזורי הקלטה מבודדים עבור כלים או שירה. זה יכול לסייע למקסם את הבידוד וכך ליצור הקלטה איכותית ביותר.
  • בתי כנסת – בתוך בתי כנסת נוכל לפרוס את המחיצה עבור הפרדה בין נשים לגברים, בזמן אירוע, ברית או בר מצווה, בחגים או מועדים ובכל הזדמנות.

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות צילום: רז רוגבסקי

למה נוח שהמחיצה האקוסטית מתקפלת?

ישנם מספר יתרונות למחיצה אקוסטית מתקפלת –

חיסכון במקום – כאשר המחיצה אינה בשימוש, היא ניתנת לקיפול ואחסון כשהיא תופסת מינימום מקום בחלל. זה יכול להיות שימושי במקומות קטנים יותר או צפופים יותר, שבהם קיר או מחיצה קבועים עשויים שלא להיות פרקטיים.

גמישות – מחיצה אקוסטית מתקפלת ניתנת ליישום כל פעם מחדש בחלל בהתאם לצורך. זה יכול להיות שימושי במיוחד בחדרים רב – תכליתיים או במשרדים בעלי חלל פתוח, שבהם יכול להיות צורך לפרוס אותה לעתים קרובות כדי להתאים אותה לפעילויות או אירועים שונים.

קלות הפעלה – מחיצות אקוסטיות מתקפלות מתוכננות בדרך כלל להפעלה קלה, ולעתים קרובות ניתן להפעיל אותן ללא צורך בסיוע מקצועי. זה יכול לחסוך הרבה זמן ולא מעט כסף, בהשוואה לקיר קבוע או מעבר למקום חדש.

מחיצה אקוסטית מתקפלת מהווה מענה נוח וגמיש ליצירת פתרון זמני של חיץ במרחב ולכן היא נחשבת כיום לבחירה מבוקשת בקרב מקומות רבים בתעשייה.