בארץ יש מספר בודד של מרכזי קונגרסים שמשמשים לקיום של ירידים, תערוכות, כנסים ואירועים שונים. מרכז קונגרסים הינו חלל שמסוגל להכיל קהל רב שבא ליהנות ממגוון הרצאות, כנסים ולהתרשם מתערוכות בכל תחום שמשתנות ומתחלפות מעת לעת. כאמור, אולמות תצוגה במרכזי קונגרסים הינם חללים דינמיים שכל העת העיצוב שלהם מתחלף, זאת בהתאם לצרכים, למיצגים, למוצרים ולאופי התערוכה.

מחיצות אקוסטיות ניידות למרכזי קונגרסים

מחיצות אקוסטיות ניידות למרכזי קונגרסים

כיום כל המרחב הפתוח שהיה אופייני לתצוגות בעבר, כבר פחות רלוונטי בין היתר בזכות  המחיצות אקוסטיות ניידות למרכזי קונגרסים ואולמות גדולים.

בעבר מחיצה מתקפלת היוותה בעיקר אלמנט שנועד ליצור חיץ בין חלל לחלל ולא הושקעה בה כל מחשבה עיצובית, הרי שבימינו מדובר בעולם אחר – מחיצות אקוסטיות ניידות למרכזי קונגרסים מודרניות מספקות אקוסטיקה מיטבית, מרחב אינטימי בתוך אולם ענק וגולת הכותרת – הן מגיעות בעיצובים מרהיבים וחדשניים שמשדרגים את החלל.

התאמת המחיצה המתקפלת לאולם

כפי שצוין, יש היום שינויים רבים בכל תחום המחיצות בזכות שילוב של טכנולוגיה מתקדמת לצד קונספטים חדשניים. מחיצה היא כבר לא חתיכת עץ שניצבת במרכז החלל רק במטרה ליצור הפרדה. היום מדובר באלמנט עיצובי, שימושי ויעיל במיוחד, קל ליישום כשחלקן יכולות להיות גם ניידות, מתקפלות והן באות בשלל גוונים, סגנונות ובמידות שונות, הכל בהתאם לצרכי הלקוח. כיום אפשר להתאים את העיצוב שלהן לעיצוב ששולט באולם עצמו, להתאים אותן לריהוט וגם לאופי המוצרים, השירות של החברה, הכל כדי ליצור הרמוניה עיצובית. בנוסף, אפשר גם לשלב אותן עם אלמנטים שונים מחומרי גלם אחרים, להוסיף להן הדפסים וכולי.

גם רמת העמידות תיבחן בהתאם לדרגת החוזק ולמידת הרגישות שלה לכל פגיעה. קיר הפרדה זה שמגיע ברמות גימור פורניר טבעי יהווה מענה מושלם ודקורטיבי במיוחד למרכזי קונגרסים ויספק גם עמידות הגבוהה וגם מראה רהוט ומוקפד.

חשיבות האקוסטיקה במרחב

כל מרכז קונגרסים מכיל קהל רב שמגיע בהמונו כשהאקוסטיקה במרחב הינה אלמנט חשוב שיש לשים עליו דגש. כדי שכל נציג בתערוכה או בביתן יצליחו להשמיע את דבריהם לקהל ולהרשים אותם במוצרים או בשירות שהם מספקים, יש לדאוג לאקוסטיקה מקסימלית. זאת יוכלו לספק מחיצות ניידות אלה. אנשים יהיו מסוגלים להקשיב ולהתרשם בקלות ובנוחות מבלי להיות מושפעים מכמות האנשים.

פרטיות בחלל גדול

מלבד האקוסטיקה הנדרשת והתרומה העיצובית והאופנתית שתצבע את החלל, המחיצה תספק גם את הפרטיות הנדרשת. לעיתים יהיה צורך לשבת אחד על אחד על מנת לקבל שירות אישי וברגע שהכל תחום עבור הלקוח, זה יכול לאפשר לו את מלוא התנאים למפגש אישי.

דגשים לבחירת המחיצה

דגשים שכדאי להתייחס אליהם בטרם בוחרים חברה שמספקת פתרונות הפרדת חללים למרכזי קונגרסים:

  • יש לוודא מה תנאי האחריות שהחברה מספקת ולאורך כמה זמן היא תקפה. במיוחד חשוב לשים לב שסעיפי האחריות יתייחסו גם להתקנה של קיר החיץ.
  • מומלץ לבחון בקפידה מה התנאים בחלל ולהתאים את קיר ההפרדה בהתאם לכל אילוץ. יש לתת עדיפות לכאלה שהן מודולריות וניידות, בשל כל הצרכים שמשתנים במרכזי קונגרסים והשאיפה כאמור הינה דינאמיות בכל הנוגע לחלוקת החלל.
  • חשוב שהמחיצה תחזיק בתו תקן רלוונטי, וכן כדאי לוודא את טיב חומרי הגלם ממנה היא בנויה, האם האקוסטיקה אכן מקסימלית, בטחון מפני אש וכולי.
  • לא תמיד אפשר לדעת אם המחיצות שנחשפות באולם יהלמו בהכרח את התערוכה או הכנס הספציפי לכן, ההמלצה היא לוודא שקיימת אופציה להחליפן במידת הצורך בהיעדר תשלום נוסף.

ש.א טכנולוגיות מתמחה כ-20 שנה בייצור וביצוע פרויקטים בתחום מחיצות אקוסטיות ניידות, למטרות חלוקה של חללים שונים ומגוונים.

המחיצות שלנו מספקות רמת הנחתת רעש  של 37-45 דציבלים בתנאי מעבדה וזאת בהתאם לאופי הפעילות שאתם מתכננים לשטח המיועד, חלוקת אולמות מכל הסוגים לאולמות משנה – אולמות אירועים, מרכזי קונגרסים, בתי מלון, בתי כנסת,ישיבות ובתי מדרש, משרדים/חדרי ישיבות, מרכזי לימוד ועוד.