במקרים רבים בתוך מרחב בית הספר, בכיתות עצמן או באולם ספורט גדול, יידרש לנו מרחב שקט ואינטימי כדי שקבוצת תלמידים תוכל ליישם בצורה יעילה את המידע הלימודי, בעוד תלמידים אחרים באותו המרחב עסוקים בפעילות אחרת. השאלה הנשאלת – כיצד עושים זאת, איך מצליחים ליצור מרחב אינטימי בתוך מרחב גדול? – מחיצות  אקוסטיות ניידות לבתי ספר יספקו לנו את החלל השקט נטול הסחות, כאשר בתום השיעור, נוכל להשיב את החלל לקדמותו.

מחיצות אקוסטיות ניידות לבתי ספר

מחיצות אקוסטיות יעילות

לפני כל בחירה רצוי שתהיה הלימה מוחלטת בין המבנה (הכיתה או האולם) לבין המחיצות ושתהיינה איכותיות עם רמת גימור גבוהה על מנת שאפשר יהיה לשלב אותן בצורה אידאלית בחלל. על כן, יש לבחור במחיצות שמסוגלות לחצות אולם גדול לכיתות לימוד נפרדות, שהן תואמות במידות ובגודל ועשויות מחומרי בידוד איכותיים ביותר. מלבד שמדובר במחיצות פונקציונאליות חכמות, הן גם מעוצבות ומגיעות בשלל גוונים ודגמים שמתכתבים עם פנים הכיתה או האולם ונראות כחלק אינטגרלי מהמבנה.

מחיצות שמייצרות אקוסטיקה מיטבית בכל חלל

כמעט בכל בית ספר ישנם שיעורים בהם יש צורך לחלק את הכיתה וליצור קבוצות לימוד קטנות בהתאם למקצוע, לרמות לימוד וכדומה. כדי שתתאפשר חלוקה זו וכל קבוצה תתרכז בתחומה, בזמן מבחן או בזמן פעילות כלשהי עם המורה, נחוצים כל התנאים שמספקים את השקט והריכוז – מחיצה אקוסטית תיצור חלוקת חלל אידיאלית בהיעדר שימוש בקיר אקוסטי ייעודי וכך אפשר ליהנות מניתוק הרמטי של רחשי הסביבה שאופייניים בבית הספר. מחיצה אקוסטית מטרתה ליצור חיץ דקורטיבי וזאת מבלי להחסיר מהבידוד האקוסטי הדרוש.

המענה האולטימטיבי לבתי ספר – כל היתרונות

אחד היתרונות הבולטים בקיר אקוסטי נייד לבתי ספר הוא הניידות. ניתן להקים מחיצות אקוסטיות ניידות לבתי ספר במהירות, בתום השיעור לקפל אותם ולהניח אותן בצד עד לשימוש הבא. הם יאפשרו את הבידוד האקוסטי ואת החלל האינטימי הנדרש מבלי ליצור הפרדה קבועה, כמו כן, הם מצליחים לחלק את החלל בהתאם לגודל הנדרש, עם כל היתרונות האקוסטיים הנדרשים, בדיוק כמו מחיצה קבועה שאינה ניידת. להלן כל היתרונות –

-מאפשרות חיץ איכותי בכל מקרה שנחוץ לבצע פעולה עם קבוצה מופרדת למשך זמן מוגבל, גם אם מדובר בהתראה של רגע.

-ניתן להזיז אותן ממקום למקום בהתאם לצורך, כך לא מחויבים למיקום אחד ואפשר לעשות שימוש בכמה חללים במרחב בית הספר.

-הן נפתחות ונסגרות בפשטות ובצורה יעילה מבלי צורך להיעזר באיש מקצוע.

-הן מגיעות בגדלים שונים בהתאם לדרישה וכך ניתן להתאים אותן לכל גודל של חלל במרחב ביה"ס.

-מגיעות בחומרי גלם שונים שיכריעו למעשה מה תהיה רמת הבידוד האקוסטי שלהן.

היכן הן מיושמות במרחב בית הספר?

בית הספר מרובה בחללים גדולים וקטנים וכיתות לימוד בהם: ספרייה, כיתת מעבדה, אולם ספורט, כיתת מגמות וכיתת מחשב. בנוסף, יש את חדר מורים, חדר אחות, חדר יועצת, חדר מזכירות, חדר מנהלת ועוד מגוון של חללים. לא פעם במסגרת יום לימודים, קורה שכיתה נמצאת בספרייה או בכיתת מגמה והיא מחולקת לשתי קבוצות, במטרה שכל קבוצה תתמקד בפעילות שונה מבלי מפרע ותקבל יחס פרטני מהמורה. לחלוקת הכיתה לקבוצות אינטימיות וקטנות יש משמעות גדולה במסגרת ביה"ס, שכן בדרך זו חומר לימודי מסוים יכול להיטמע בצורה אפקטיבית הרבה יותר, כשמתאפשרת גישה פרטנית לכל תלמיד. על כן, החיץ שניתן לעשות בעזרת אותן מחיצות מחזק את איכות הפעילויות שמועברות.