מחיצות לבתי כנסת כוללים וישיבות (של החרדים) הפכו להיות חלק אינטגרלי מהחלל עצמו כשהן מעניקות יתרונות רבים לכל קהל המתפללים והאברכים. מדובר בקיר נייד שמייצר חייץ בחלל ומספק פרטיות מרבית בחלל בית הכנסת בזמן שיש כינוס קהל שמגיע להתפלל באופן שגרתי, לצד קהל שמגיע לרגל אירוע בר מצווה/ ברית וכדומה. כמו כן, קיר זה מהווה פתרון הפרדה אידיאלי לחיץ בין חלל התפילה של הגברים לבין חלל התפילה של הנשים. גם אם מדובר בבית כנסת או כל מרכז לימודים ישיבתי אחר, רצוי שהבחירה במחיצה תיבדק היטב בהתאם לגודל הנחוץ, לתנאי החלל, לצרכים של בית הכנסת, לעיצוב הכללי ולפי רמת האקוסטיקה הנדרשת. יש מגוון של קירות שמיועדות לחלל בית הכנסת שמספקות חלוקת חלל אידיאלית ומתכתבות עם הסגנון העיצובי של החלל.

מחיצות אקוסטיות ניידות לבתי כנסת

מחיצות אקוסטיות ניידות לבתי כנסת

מענה מושלם עבור כל חלל גדול

בעבר כל מענה לאיטום ונטרול רעשים הסתכם בבניית קיר פנימי, היום כל זה נחסך מאתנו וניתן להשיג את החלל האינטימי שדרוש ללימודי תורה או תפילה בלי מפרע, באמצעות מענה יעיל וחסכוני. בתי כנסת רבים כבר עברו ליישום של קירות ניידים ואקוסטיים ונהנים מחללים שקטים שבהם ניתן להתרכז ולשקוע לתפילה.

נדגיש שלא מדובר בפריט חדש בנוף בית הכנסת, רק במענה שמשתפר כל הזמן ומצליח לענות על לא מעט צרכים. נוכל להתרשם מהיצע מגוון שמגיע בעיצובים מרשימים, טקסטורות ודגמים שונים עם רמת גימור גבוהה. בנוסף, המחיצות יכולות להיות מקובעות במקומן או להיפך, ניידות כשזה אחד היתרונות הגדולים שלהן – ניתן להניח אותן במקום אחד ולאחר מכן להזיז אותן לכל מקום אחר בחלל בקלות רבה. מומלץ להזמין אותן מחברה מקצועית ומנוסה שיש לה ניסיון בתחום זה ומספקת את הפתרון המושלם הזה לבתי כנסת וישיבות, כך תוכלו להיות משוכנעים באיכות, בביטחון המוצר ובעמידותו במבחן הזמן.

איך יוצרים מחיצה אקוסטית?

על מנת ליצור את האקוסטיקה הנדרשת, יש להביא בחשבון שני אלמנטים מהותיים: עובי המחיצה ואת חומר הגלם באמצעותו היא נבנית. ככל שהיא תהייה עבה יותר, הבידוד יהיה הרבה יותר טוב. כמו כן, גם לסוג חומר הגלם תהייה השפעה שונה על רמת הבידוד. מבין החומרים המבודדים שנהוג לעשות בהם שימוש נמצא: בדים עבים וסוגי צמר, לוחות שעם, עץ, מלמין, גומי, אלומיניום ואפילו זכוכית. המגוון רחב ומאפשר מענה אקוסטי ברמות ובעלויות שונות, כשהמרכיבים המהותיים שמופיעים כמעט בכל מחיצה אקוסטית הינם אלומיניום שמיועד לפרופילים והגומי שמסייע באיטום החריצים בין הכנפיים של המחיצה. כמו כן, חיץ זה מגיעה עם היתרון של קיפול מהיר ונוח בכל שלב שמבקשים להשיב את חלל בית הכנסת לקדמותו.

איך נהנים מהחלל המסופק?

על ידי התקנת מחיצות אקוסטיות ניידות לבתי כנסת, נקבל חלל מופרד ומבודד לתפילה ולכל התייחדות. כל מתפלל או קבוצת מתפללים יכולים להתרכז בתפילה שלהם או בלימודי התורה, בעוד שקהל אחר שמגיע למטרות שונות, לא יהווה מטרד עבור הקהל המתפלל וכך ייווצר ניתוק מוחלט בין אירוע לאירוע וחלוקת חללים אידיאלית. מחיצה שהיא לא מקובעת וניתנת להזזה הובילה לקדמה אמתית בכל הנוגע ליעילות וחלוקה של חללים במגזרים שונים ובמקומות רבים בשוק ואפשרה שהייה של קהל אנשים לא מועט באותו חלל בעוד כל אחד עסוק בעניינו מבלי הסחות. בכל מוסד לימודי, מרכז בריאותי, חללים ובבתי כנסת בפרט, ניתן להזמין את אותן קירות הפרדה בעיצוב אישי ובהתאם לסגנון העיצובי של בית הכנסת (אשכנזי , ספרדי וכדומה).