תנאים אקוסטיים איכותיים הם הכרח בכל מתחם עבודה, לרבות כשהעבודה דורשת ריכוז רב. אחת הדרכים האפקטיביות לקבל את התנאים הללו זה באמצעות מחיצות אקוסטיות שמונעות מעבר למתחם אחר או בנייה ושיפוץ מחדש של המבנה. ניתן לזהות במקומות עבודה מודרניים את המגמה של עבודה ב – Open space (חלל אחד גדול), בו כולם עובדים יחד, מה שתורם רבות ליכולות התקשורתיות, מהווה השראה ושיתופי פעולה בין העובדים. אך יחד עם זאת, במקרים מסוימים קיים צורך באזור אישי שיכול לספק את כל התנאים של פרטיות למטרות כמו – עבודה אישית שדורשת ריכוז רב בהיעדר הפרעות, או ישיבת צוות מנהלים או עובדים שתצריך את האינטימיות המרבית כדי לעסוק בעניינים דיסקרטיים שלא לכל אוזן – מחיצות אקוסטיות ניידות לחדרי ישיבות מספקות את המענה ההולם והמבטיח בתוך מרחב העבודה המשותף.

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי ישיבות

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות צילום: רז רוגבסקי

ייעודה של מחיצה אקוסטית במשרד

תפקידה של מחיצה אקוסטית ניידת הוא לפני הכל לחלק את המרחב לתתי – אזורים, ליצור איזון אקוסטי וכן להוסיף גם נגיעה עיצובית. מחיצות דקורטיביות יכולות לחלוטין לחולל שינוי בכל חלל של משרד, חדר ישיבות וגם באזור הקבלה מאחר והן חוצות את המרחב מחדש ויוצרות סביבה חדשה ורעננה בצורה חכמה ונותנות מענה עבור כל צורך במרחב שתובע היעדר מוחלט מהפרעות ומרעשים.

כדי להיות משוכנעים שחלל העבודה או חדר הישיבות באמת יצליח להפיק את מרב היעילות על ידי אותן מחיצות פונקציונאליות, רצוי לבחון אילו תנאים קיימים בשטח (סוג ריהוט, דלתות וחלונות), על מנת להצליח לשלב את המחיצות בצורה אופטימלית למרחב ולהצליח להפיק מהן את המיטב.

פריט עיצובי ודינאמי שמתכתב עם המרחב

היום בכל אלמנט פרקטי מקופל גם כל נושא העיצוב. מנהלים רבים כבר הפנימו שחלל מעוצב הוא פרט הכרחי כיום שהוא בר השפעה על תפוקת העובדים. מחיצות אקוסטיות ניידות הן גם פריט עיצובי שנוח להרים ולקפל בלי בעיה ובמקביל הוא משתלב עם כל אלמנט בחלל. בנוסף לזאת, הן מגיעות בטקסטורות ובגוונים שונים ובכוחן אף להכתיב אווירה מקצועית, רצינית ואקסקלוסיבית במרחב.

נוכחות מרחבית

אותן מחיצות אקוסטיות מודולריות וניידות מסוגלות לספק מענה לכל צורך ולהוות תוספת דקורטיבית ופרקטית בכל משרד. הן גם מצטיינות בוורסטיליות שלהן, שכן אפשר להזיז אותן מחדר ישיבות לחדרים אחרים בקלות מרבית ובתום השימוש רק לקפל אותן ולהניח אותן בצד עד לשימוש הבא. אפשר לייצר אותן בהתאם לכל גודל  של משרד או חדר ישיבות, בהתאמה מושלמת לכל הגוונים השולטים ובהתאם לכל מה שנמצא מסביב. אפשר לבחור את חומרי הגלם מהם הן תייצרנה, לקבוע את הגודל, הצורה, המרקם שלהן וגם את העובי שלהן – מה שכאמור ישפיע ישירות על איכות הבידוד. חיץ מסוג מחיצה אקוסטית יאפשר לכל מנהל להשיג את מידת השקט שלה הוא זקוק וכך למעשה תוגדל התפוקה של העובדים בזמן שמעבר למחיצה יכולה להתנהל ישיבה קולנית של מנהלים או עובדים שלא תפריע לשגרת העבודה.

היכן נציב את המחיצות בחדרי ישיבות?

לפני הכל חדר ישיבות במשרדים רבים הוא חדר שהשימוש בו הוא אינו תדיר, על כן ניתן לייצר חדר כזה רק שעולה צורך על ידי מחיצה שמתפרשת במרחב הגדול שבו נוכחים כל העובדים. בנוסף, מדובר בשטח שאחד התנאים הנחוצים לו הוא דיסקרטיות המלאה, שכן לא פעם מתנהלות בו שיחות אישיות בין עובדים או בין מנהלים על עובדים, שכר, סגירת חוזים, ראיונות של עובדים או החלטה או פיטור עובדים. למעשה, כל מה שמתנהל בחדר זה אמור להיות חסוי. בעבר, משרדים שלא היה להם חלל שמיועד לישיבות שמאפשר את מכלול התנאים הנדרשים, נאלצו לבצע ישיבות בכל מיני מקומות פרוביזוריים.

אולם היום – מחיצות אקוסטיות ניידות הן המענה המושלם גם במקרה הזה. שכן, מדובר במענה נייד וקל מאוד לתפעול, מבודד רעשים ומאפשר שטח דיסקרטי ולא גלוי, שמנוצל ביעילות עבור כל צורך. מחיצות מתקפלות אלה, ניתנות לפתיחה ולסגירה מהירה בכל רגע נתון ובקלות יתרה ניתן להפוך את החלל שרוצים לחלל ישיבות שקט ומזמין. מלבד החיץ שהן מאפשרות לצרכי ישיבות צוות ושיחות אישיות, הן יכולות להוות שימוש גם עבור עובדים שצריכים חלל אישי כדי להתרכז בעבודות מסוימות.