בתי עסק וארגונים רבים שזקוקים לבצע הפרדה בחלל במטרה לבודד רעשים וליצור אזור אינטימי, יוכלו ליהנות בימים אלה ממענה הולם ונוח של מחיצה אקוסטית ניידת, כאשר בתום הפעילות ניתן יהיה לקפל אותה ולהניח אותה בצד ולהשיב את החלל למצבו הקודם. כיום ניתן לראות מחיצות כאלה במקומות רבים מאחר והן קלות, נוחות לתפעול ומאפשרות חלוקה וניצול שטח מיטבי ויעיל ביותר. מלבד משרדים וארגונים גדולים, ניתן לזהות את קירות ההפרדה הללו גם בחדרי אוכל במקומות רבים. גם ארגונים ומוסדות יראו לנכון לעשות שימוש בקירות אלה במרחבים גדולים וינצלו אותם ליצירת מרחב שעונה על כל הצרכים של חדר אוכל.
על השימוש של מחיצות בחדרי אוכל, נרחיב במאמר זה.

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי אוכל

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי אוכל

אופיים של חדרי האוכל

למושג חדר אוכל תמיד תהייה קונוטציה של קיבוץ. חדר אוכל הינו מקום גדול שמאכלס כמות מכובדת של אוכלוסייה שמתקבצת במטרה לאכול יחד. המקום מחולק כשצד אחד מהווה  "בופה ארוך", עליו מוגשים קערות וסירים מלאים במזון, לצד צלחות, כשבמרכז החלל מוצבים שולחנות וכסאות רבים, בהם מתיישבים כל הסועדים. קיבוצים רבים עושים שימוש באולם שבו יש התרחשויות שונות והופכים אותו גם לחדר אוכל בשעת הצורך. על ידי הפיכת האולם למקום שמותאם להסעדה והגשה של מזון, יש צורך להיעזר באלמנטים מסוימים כמו מחיצות מותאמות שתוחמות את החלל ומספקות את האווירה והאקוסטיקה הרצויה. בעזרתן ניתן להעניק לאולם חזות נעימה ואסתטית שתאפשר אכילה קבוצתית. שכן, אף אחד לא ירגיש נוח לאכול בחלל גדול ופרוץ, מאחר וזה יוצר תחושה פחות מעוררת תאבון ופחות מזמינה.

היכן ניתן למצוא היום חדרי אוכל?

מחיצות אקוסטיות הינן מענה קל ופשוט לצרכי הפרדה בחללים שונים. נוכל לראות אותן מסייעות במקומות רבים כמו בתי ספר, אולמות אירועים, בתי חולים, מרכזי קונגרסים, בתי כנסת וכו'. מדובר כאמור בקירות גבוהים שפורסים אותם במרחב והם מצמצמים את השטח ויוצרים חלל מבודל ושקט ובו זמנית הן גם עוזרות לשמור על הטמפרטורה של המזון.

מחיצות הינן פתרון יעיל, נוח, מהיר ואסתטי – כשאפשר להסיר אותן בתום הארוחה ולהחזיר את האולם לקדמותו לצורך המשך פעילות שבשגרה. כיום, מלבד קיבוצים שעדיין מנצלים את המרחב של האולם לצרכי הגשת מזון, ניתן לראות שגם במקומות עבודה גדולים, ארגונים ובמפעלים, ישנם מרחבים שהופכים לחדרי אוכל בשעות מסוימות, בהם מארחים את העובדים לארוחת צהריים. הניצול של המרחב יתאפשר בעיקר באמצעות אותן מחיצות שתוחמות את החלל ומבדילות את המקום מפעילויות אחרות.

כל היתרונות במחיצה מודרנית ומדולרית

בימינו, מקומות רבים בתעשייה כל אופי ההתנהלות מתקיים בחלל פתוח שמאפשר שיתופי פעולה יעילים. אך לא פעם יהיה צורך בהתקבצות בחלל אינטימי למספר שעות כדי לבצע פגישה אישית עם לקוח, לשיחות אישיות עם עובדים או כל עבודה שמצריכה חלל בהיעדר הסחות. קיר חיץ נייד ייתן מענה על כל הצרכים הללו בקלות ובמהירות. להלן עוד יתרונות שלו –

–           ניתן לפתוח ולסגור את החיץ בקלות בלי צורך בעזרה.

–           ניתן לנייד את החיץ בחללים השונים בפשטות.

–           מחירי המחיצות הינם יחסית זולים ביחס לכל פתרון אחר.

–           מדובר במענה שיכול להגיע מעוצב ובהתאם לאופי החלל.

ניידות ומדולריות זה שם המשחק

רמת היעילות שיכול לספק חיץ בחלל הינה גדולה, בפרט אם אפשר יהיה לנייד אותו ממקום למקום בכל זמן שנרצה. החיץ מגיע על רגליים או עם גלגלים וכך אפשר לנייד אותו בחלל בקלילות. גם המחיצות שמתקפלות מאפשרות אחסון מהיר וקל. המחיצות עשויות מחומרי גלם מבודדים ועמידים, מה שגם קובע את רמת הבידוד שלהן כגון – עץ, מלמין, שעם וכולי.

מענה ספציפי ומדויק

התפקיד של מחיצות אקוסטיות ניידות הינו להשלים את התנאים שנמצאים בחלל סגור לזמן מוגבל, ולאחר מכן, להחזיר את החלל למצבו הקודם. רמת האקוסטיקה הגבוהה שלהן מזמינה קיום של מספר פעילויות באותו חלל בפרטיות מלאה עם אווירה אוטונומית. אפשר לקבל אותן בהתאמה אישית כשהן מספקות את כל מנעד הצרכים של המקום אליו הן מיועדות – במידות, בגודל, ברמת האקוסטיקה, בבידוד, בצורת הניידות שלהן עם גישה לסגנון העיצוב.