מזה תקופה שאנו עדים לקונספט עבודה שמתקיים בחלל פתוח בהיעדר קירות, דלתות ומחיצות, מה שיוצר אינטראקציית עבודה פרודוקטיבית בין העובדים ושפה שיתופית מובהקת. אך יחד עם מגוון היתרונות הקיימים במרחב עבודה זה, יש גם לא מעט חסרונות, כאשר הבולט הוא היעדר השקט והאינטימיות בחלל שלעיתים קריטיים עבור עבודה פרודוקטיבית, עבודה שדורשת ריכוז ומרחב שקט, השראה וניתוק מהכלל. אותה אינטימיות יכולה גם להיות נחוצה בחלל הבית שלעיתים גם הוא פרוץ ולא אינטימי.

הנטייה היא לחשוב שכדי להשיג את השקט הנדרש ואת האזור האישי והפרטי יש לעבור לחלל אחר, למבנה אחר, לחזור לשיטת חלל עבודה קלאסי שמחולק לחדרים, חדרים. אולם, כיום יש מענה שהודף הצידה את כל החלופות (כמו מעבר או בניית קירות) והוא מחיצות אקוסטיות ניידות, שאותן ניתן להקים ברגע אחד כשהן מספקות מענה הולם לכל זמן בו נדרוש את השקט שנחוץ לנו. באמצעותן לא נאלץ לעבור חלל ונשאר ממש באותו המקום ובתום השימוש נקפל אותן ונניח אותן בצד עד לשימוש הבא. הייחוד במחיצות אלה הוא חומרי הגלם הייעודיים שהם אלה שמספקים את האקוסטיקה והניידות. אחד מחומרי הגימור ממנו מחופה המחיצה הוא ה – מלמין – עליו נרחיב במאמר שלפניכם.

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

בחירת המחיצה האקוסטית הנכונה

כיצד נפריד את החלל וניצור אקוסטיקה איכותית?

כל מרחב או שטח שנבקש לאטום כדי להשיג את תנאי הסאונד האולטימטיביים ולמגר כל רעש חיצוני, נוכל לעשות זאת על ידי מחיצות דקורטיביות אקוסטיות ניידות בחלל שהן גם קלות ופשוטות ליישום. המחיצות מכילות חומרים מבודדי רעש וכך במקביל שני המרחבים שנוצרים, הופכים שקטים ומנוטרלים משאון הרחוב, הבית או המולת המשרד. את הקירות הניידים הללו נוכל ליישם בכל מקום –  במשרד, בבית הספר, בקליניקות, בבתי כנסת, בספריה, באולמות אירועים, במרכז ירידים ובכל מקום שמצריך סביבה שקטה ואישית, כשבסוף הפעילות, במידת הצורך, נוכל להשיב את החלל לקדמותו על ידי קיפול המחיצה.

החומרים מהם עשויה המחיצה

כל מחיצה אותה בוחרים לחלל אמורה לא רק להיות איכותית על מנת שתצליח להחזיק מעמד לאורך זמן, אלא גם מעוצבת בסגנון השולט במרחב. לכן יש להתחשב בחומרי הגלם והגימור של כל מחיצה שהם – פורניר, פורמייקה או מלמין. כאמור כל גימור/ ציפוי, יכול להתאים לצרכים שונים של החלל, לסגנון העיצוב הקיים וגם לתקציב. כמו כן, יש לקחת בחשבון שממש כמו שבוחרים דלת כניסה למשרד או לבית, המחיצה היא זו שתקבע את רמת הבידוד הנחוצה למרחב.

יתרונות המלמין

מחיצה שמגיעה בגימור מלמין תהייה עשויה מלוח סינטטי דק, בעוד המלמין הוא תערובת של שרף עצים ודבקים שנכבשים יחד בטמפ' גבוהה. היתרון הראשון של המלמין הוא המשקל המועט שלו, מדובר בחומר גלם קל ולכן המחיצה היא קלה וניידת ואפשר לשאת אותה ממקום למקום, יתרון בולט נוסף הוא עמידות המחיצה אל מול –  קרינת שמש  UV, יתרון שיאפשר להניח את המחיצה באזור חשוף לשמש, זאת לעומת חומרי גלם אחרים כמו פורמייקה שעלול להתקפל כשהוא בא במגע עם קרני השמש. המלמין הוא גם עמיד בפני לחות, שריטות ופגיעות. כל התכונות הללו הופכות אותו לחומר גלם אידיאלי שמתאים לקיר /חיץ שניצב באמצע החלל ונדרש להתמודד עם תנאים סביבה ואקלים שונים.

יתרונות נוספים של מחיצה בגימור מלמין  –

מחיצה שניתנת לעיצוב בהתאם לחלל  – המלמין הוא חומר גמיש שניתן לעיבוד ונוח לכרסום על כן אפשר לעצב אותו לפי כל סגנון.

עמידות מרבית  – בשל יתרונותיו הרבים, גימור המלמין מספק עמידות רבה למחיצה שתישמר לאורך שנים.

עלות נמוכה – יתרון משמעותי הוא העלות הנמוכה שלו, כך שגם בתקציב מועט נשיג את המחיצה העמידה והמעוצבת שתספק לנו את המרחב השקט.

חומר ידידותי לסביבה – המלמין הוא חומר שמבטיח סביבה בריאה מאחר ומדובר בחומר ידידותי נטול רעלים.

מחיצה שניתן להניח גם באזור חשוף לקרני השמש – מחיצות רבות תהיינה חשופות לאור השמש כשהן מונחות במרחב בו יש חלון גדול או ויטרינה, על כן מומלץ שהגימור שלהן יהיה עשוי מלמין ולא גימור אחר שיכול להינזק מקרני השמש, בעוד המלמין אינו מושפע ועמיד.