מעצבים של בתי מלון עושים מאמצים כבירים כדי שכל חלל וחלל במלון יראה אקסקלוסיבי ומזמין כדי להשפיע על רמת החוויה הגבוהה והמפנקת של האורחים. גם כשמדובר במלון עסקים או מלון בוטיק, המטרה היא להעביר לאורחי המלון ולכל מי שמגיע אליו את האווירה השירותית, הרגועה והאסקפיסטית, ואת זה ניתן לעשות באמצעות בחירה של חומרי גלם ייחודיים ואיכותיים, אלמנטים עיצוביים ודקורטיביים ואפילו בחירה דקדקנית של מוסיקת רקע. אולם, עיקרון חשוב לא פחות מכל אלה, הוא אקוסטיקה איכותית שקיימת בחלל הלובי, המסדרונות ובחדרים.

מחיצות אקוסטיות ניידות בבתי מלון

מחיצות אקוסטיות ניידות בבתי מלון

אחד הדגשים שמסייעים להשרות על האורחים את השקט לו הם מייחלים בחופשתם, הוא בידוד מוחלט עם החוץ.  מלבד חדרי המלון עצמם שכבר מבודדים באמצעות קירות נייחים, כיום ניתן להשיג בידוד מוחלט בכל רגע נתון, יהיה בעזרת מענה פשוט אך חכם במיוחד  – מחיצה אקוסטית ניידת. כיצד מחיצה זו תורמת לבידוד אקוסטי? ומדוע היא הבחירה האידיאלית לפיצול וניצול חללים גדולים ברחבת המלון – כל התשובות לפניכם.

מחיצות אקוסטיות

מחיצות אקוסטיות ניידות ברחבת המלון יכולות לנוע בין החללים השונים בהתאם לכל צורך. הן מאפשרות חיץ אקוסטי נפלא בשטחים רבים במלון וניצול אולטימטיבי של כל חלל. קירות אלה בנויים מחומרים שמבודדים רעש ועם זאת קלי משקל מה שמאפשר להקים ולפרק אותם ברגע אחד בתום השימוש בהם. הם תורמים לחלוקה מרהיבה ופרקטית של המרחב מבלי לגרוע מהמראה הקלאסי של המלון מאחר והם מעוצבים בהתאם לחלל עצמו.

השימושים במחיצות אקוסטיות ניידות בחללי המלון

  • חיץ בחדר האוכל

ישנם מקרים בהם בתי מלון יבקשו לפצל את חדר האוכל לשניים או יותר מסיבות שונות ומגוונות כמו  – אירוע שמחה לצד אירוח שגרתי של האורחים, מטעמי כשרות, לצורך כנס או אירוע חברה, יצירת אינטימיות וכו'. על מנת שניתן יהיה לאכלס את כולם בצורה נוחה שלא תפריע לאף צד, מחיצות אקוסטיות תהיינה המענה האולטימטיבי. מצד אחד, הן עומדות זקופות ומרשימות ומצד שני מוסוות בחלל ומעניקות את מלוא הפרטיות בכל סיטואציה. בנוסף, אפשר להניע אותן בקלות בהתאם לצורך למספר האנשים, לסוג האירוע או למטרת כל אילוץ אחר.

  • אולמות כנסים

עד כה נהוג לערוך באולם המלון הרצאות בנושאים שונים וכן לארח מופעי בידור, מוסיקה, סדנאות, מופע קסמים או פעילויות חברתיות כמו משחקי חברה – בינגו, קריוקי וכן לארח כנסים של חברות או ארגונים שונים. על מנת שתהייה אלטרנטיבה לקיים שני אירועים במקביל ולספק מענה עבור אורחי המלון ומענה עבור אירוע חברה – ניתן לפצל את החלל לשניים באמצעות אותן מחיצות שיבדילו בין האירועים וימסכו את הרעשים.

  • אירועים קטנים

האפשרות לשלב אירוע שמחה עם לינה בבית מלון קוסמת לרבים מאתנו ולכן נעשה יותר ויותר ביקוש לערוך אירועי שמחה בבית מלון. בית המלון יכול לספק את המזון, את חדרי השינה, מערכת סאונד, שולחנות וכיסאות וכאמור את החלל עצמו. אולם, לא פעם האירוע יכיל כמות מצומצמת של מוזמנים ועל מנת להשיג חלל בגודל קטן שמתאים לכמות המוזמנים, רצוי לצמצם אותו בעזרת אותן מחיצות. מחיצה ניידת עונה על הצורך הזה בקלות ובמהירות והיא תאפשר אירוע קומפקטי ואלגנטי שמותאם לכמות האורחים.

  • הופעות

בתי מלון מארחים אורחים לזמן ממושך וכן גם למטרת אירוע שמתרחש במלון ללא שינה ואירוח בחדרים. על כן, חלל שבו מתקיימת הופעה או כל אירוע, תהיה בו תחלופה יומיומית של אנשים ומוזמנים מכל סוג. כדי להגדיל את היריעה של אופי האירועים ולאפשר הופעות עם סאונד רם ובמקביל לשמור על חלל שקט לטובת יתר האורחים במלון, נזדקק לאותן מחיצות שנמצאות בהישג יד כשהן ניתנות לפתיחה וסגירה מהירה והן ניידות בצורה פשוטה וקלה.

עוד מענה שמספקת המחיצה הוא מקום אינטימי עבור האומנים שמגיעים להופיע. ידוע כי מלונות רבים מחזיקים גם בצוות בידור, אומנים שמגיעים לערבי שירה והופעות בידור, להקות מוסיקליות וכו'. לעיתים האירוח יתבצע בחצר המלון בחלל שהוא פתוח, ליד הבריכה או ברחבה של המלון ועל מנת ליצור מתחם שהוא אישי עבור האמנים, שטח בו הם יכולים להתארגן ולהסתתר מהקהל עד תחילת ההופעה, ניתן להיעזר באותן מחיצות שמספקות הפרדה מוחלטת.