מחיצות אקוסטיות דקורטיביות מטרתן להפריד בין חללים ולספק בידוד אופטימלי יחד עם  גימור דקורטיבי ואיכותי שמשתלב עם עיצוב הפנים של משרד, אולם כנסים, בית הספר או כל מבנה שדורש חלוקה אפקטיבית של החלל. מחיצות דקורטיביות מספקות מענה שהוא גם עיצובי ונאה במיוחד שמאפשר מרחב שנעים לשהות בו. אילו סוגי קירות הפרדה דקורטיביים יש והיכן מתאים יהיה להציב אותם?

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות צילום: רז רוגבסקי

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות צילום: רז רוגבסקי

מחיצות מפורניר או פורמייקה

כדי להשיג דגם או סגנון ייחודי בחלל בעזרת קירות ההפרדה הללו, נעשה שימוש תדיר בחומרי הגלם פורניר, פורמייקה או פורמייקה מלמין שמספקים למחיצה ציפוי אסתטי ואידיאלי לחלוקת החלל עם רמת אקוסטיקה גבוהה. בעזרת חומרי גלם אלו ניתן לעצב ולעטר חיץ עיצובי שמותאם ליתר האלמנטים והגוונים בחלל, בסגנון מעונב, מוקפד ומרשים במיוחד.

מחיצות אקורדיון ומשולבות

מחיצות דקורטיביות יכולות להגיע בצורת אקורדיון שעליו מוטמעת תמונה ייחודית. כל זמן שפותחים את האקורדיון של המחיצה מגלים תמונה, דגם או איור מעניין שהופך את החלל לאומנותי. מחיצות דקורטיביות ישלבו לא פעם מספר סוגי חומרי גלם שגם ישוו מראה מרשים ואומנותי בחלל.

יעילות ויופי

במקומות ציבוריים רבים כמו אולם אירועים, חדר ספא, מרכז ספורט וכולי, ינצלו את המחיצות לפריט עיצובי שיכול להשתלב עם לכל דבר. הן מושכות את העין ויוצרות אווירה דרמטית לכל הנוכחים, לרבות כשהן מגיעות בעיצוב מרשים. בעלי עסקים שירצו מחיצות דקורטיביות עבור העסק שלהם ירוויחו גם חלל דקורטיבי וייחודי וגם ניצול מרבי ויעיל של החלל.  מדובר במענה קל לתפעול, מבודד רעשים ומאפשר מרחב שמנוצל ביעילות עבור כל מטרה.

יעילות מרבית ושינוי חלל בהתאם לצרכים של כל אחד

מלבד שקירות ההפרדה הייחודים הללו מספקים לכל סוג של עסק את האפשרות לבצע חלוקת חלל מיטבית, חלקם גם ניתנים לניידות ואחסון בכל זמן שאין בהם שימוש. על כן, הם ניתנים ליישום בכל כך הרבה מקומות בתעשייה כגון –

בתי מלון, חללי קונגרסים ומשרד – מאפשרות שימוש יעיל ותדיר בפרט כשהן ניצבות במשרד, בלובי של מלון ובכל חלל של כנסים או קונגרסים. הן נראות מרשימות ומושקעות ויחד עם זאת עונות על כל התנאים הנדרשים.

מוסד קהילתי – אולמות ספורט, מועדון, חללי למידה, אוניברסיטאות וחללים גדולים אחרים שניתן לפצל לכמה חללים למטרת מגוון פעילויות שמתרחשות באותו הזמן. בעזרת מחיצות ניידות ניתן להשיג חלוקה אפקטיבית של החלל לפי כל מטרה ולבצע שיעור ללא הפרעה. בסיום הפעילות כל מה שיידרש זה קיפול של  המחיצה בנוחות ובזריזות ולחזור להתנהלות הרגילה בחלל המורחב.

אולם אירועים – אולמות אלה כל ייעודם הוא מראה חלל שהוא מהודר ומפואר עבור כל המוזמנים והחוגגים שיכולים לנוע להנאתם במרחב. על כן, קירות ההפרדה דקורטיביים שישתלבו בחללים הללו יאפשרו צמצום בהתאם למוזמנים וכך ניצול מרבי של החלל לכמה וכמה אירועים על ידי רמת אקוסטיקה גבוהה ואינטימיות מעוטרת ומרשימה במקביל.

ניצול החלל וניידות מקסימלית

מלבד ההפרדה המעולה של החלל, היתרון של מחיצות אקוסטיות דקורטיביות טמון גם ביכולת הניוד שלהן. אפשר יהיה לפתוח ולסגור אותן או להזיז אותן לכל חלל כל זמן שלא נעשה בהן שימוש. יש סוגים ודגמים שונים של קירות הפרדה ואפשר לבנות אחת כזו שתתאים בהתאם לצרכים ולהעדפות העיצוביות. נדגיש כי מומלץ להבין מבעוד מועד מה מידת הבידוד האקוסטי שדרוש, כך ניתן לבצע בחירה במחיצה שתעניק רמת מיסוך רעש אידיאלי, זאת בהיעדר מציאת פתרונות יקרים שידרשו שינוי מהותי בחלל.