יותר ויותר מנהלים של מוסדות ציבוריים נמצאים במצב של התלבטות האם לבצע שיפוץ, להוסיף חללים או לעבור למבנה חדש מאחר ויש להם מחסור בחללים שקטים, או כי המבנה והחלל לא תואמים לצרכים שלהם – החלל גדול מדי ואין מענה לאירוע קטן ומצומצם וכולי. כאמור, ההתלבטות היא טבעית מאחר ומדובר בשינוי בעל הוצאות כספיות רבות ויקרות. היום, גם מנהלי מסעדות מוצאים את עצמם באותה התלבטות כשהם מבקשים לתת מענה ביצירת חלל שיתאים למנעד הצרכים של כל הלקוחות שלהם שפוקדים את המסעדה מדי יום ועל הדרך למקסם את הישיבה בחלל. אז בטרם מחליטים להרוס, לשפץ או לעבור למבנה חדש, מוטב להכיר את הפתרון של מחיצות אקוסטיות והיתרונות שלהן גם בחללים של מסעדות.

מחיצות אקוסטיות במסעדות

מחיצות אקוסטיות במסעדות

הצורך בחיץ בחלל של מסעדה

כאמור כל חלל בו מתאסף קהל רב עשוי להפוך לבליל של רעש ולעיתים יקשה על השהייה לאורך זמן. יחד עם זאת, מסעדה היא מקום בו אנשים מגיעים על מנת לראות ולהראות ולאכול בצוותא. היום נהוג לערוך אירועים קטנים במסעדה שמחזיקה בכל האביזרים והתנאים הנחוצים למפגש חברתי ומשפחתי בו מתאפשרת אווירה אינטימית מרבית שזהה לתנאים שיש בבית, אך עדיין בחלל סולידי, מפנק ושירותי.

מסעדות רבות מכירות בצורך הזה ומקנות חדרים נפרדים לאירועים מהסוג הזה, אך לא תמיד חללים אלה הם בהישג ידם של כל המסעדות ולצורך זה המענה של מחיצה אקוסטית הוא אידיאלי. מחיצה זו תאפשר את הבידוד לזמן מוקצב שעה, שעתיים או שלוש ולאחר מכן ניתן להשיב את החלל למצבו הרגיל. מחיצות אלה פותחות אופציות אירוח רבות ומאפשרות כמעט לכל לקוח להשיג את מבוקשו בחלל. הן מעוצבות, קלות ליישום ואלגנטיות ובעלות מראה מודרני ועכשווי.

כל היתרונות של שילוב מחיצות אקוסטיות במסעדות

מודולריות – חלל המסעדה לרוב עמוס בשולחנות, כסאות, ריהוט, מלצרים שמפזזים בין השולחנות ולקוחות, אך במקרים מסוימים נדרש ליצור חלל סגור והרמטי עבור אירוע קטן ומצומצם כשיתר החלל ממשיך להתנהל בשגרה, מחיצות ניידות הן מענה אולטימטיבי והן ניתנות לפתיחה וסגירה מהירה כשהן יוצרות חיץ בין יתר הלקוחות לבין האירוע המצומצם. ברגע אחד נוצר חלל אינטימי בהיעדר רעשים והסחות.

ניצול החלל – כל בעל מסעדה ישמח למקסם את החלל שלו ולאפשר לכמה שיותר לקוחות להגיע ולאכול. חלוקת החלל על ידי אותן מחיצות אקוסטיות תאפשר מקסום וניצול מרבי של השטח. בתכנון נבון אפשר יהיה ליצור אלסטיות בגודל החלל המחולק, במקום חלל אחד גדול אפשר לחצות אותו לשני חללים בגודל זהה או חלל אחד קטן וחלל אחד גדול יותר.

מינימום השקעה – על ידי רכישה של מחיצות למסעדה, אפשר לחסוך כסף רב על בנייה, שיפוץ או מעבר לחלל חדש.

אקוסטיות מרבית – המחיצות עשויות מחומרים מבודדים שמצליחים לחסום רעשים (מוסיקה, דיבור ורעש של כלים), בין החללים ומאפשרים פעולות שונות משני צדי המתרס. אפשר לערוך חתונה קטנה, ברית או כל אירוע כשמעבר למחיצה, המסעדה מתנהלת בשגרה מלאה ומארחת לקוחות.

עיצוב תואם לחלל – מלבד כל היתרונות הנ"ל מחיצות אלה גם מגיעות בעיצוב לפי דרישה. כל חלל של מסעדה מעוצב בצורה מסוימת לעיתים הוא מאופיין בסגנון של המטבח בו הוא מתמקצע, ועל מנת שהמחיצה תתכתב עם החלל היא מוכרחה להגיע בגוונים ובסגנון בו מעוצבת המסעדה. הבשורה היא שניתן לייצר מחיצות במגוון רחב של חומרים, צבעים ועיטורים, בהתאמה לכל צורכי הלקוח ולעיצוב של חלל המסעדה. במקומות מסוימים הן אף משדרגות את המראה הכללי ומעניקות נופך עיצובי ואף מכתיבות אותו.

עמידות ובטיחות – מחיצות אקוסטיות מיוצרות מחומרי גלם עמידים שמספקים ללקוח מענה לאורך שנים, גם אם הן משמשות אותו מדי יום. הן עמידות למים ובעלות תו תקן לאש.

מחיצות – פתרון מנצח!

היום, בעולמנו המודרני בו כל הזמן יש צורך במענה מהיר, מודולרי וזמין, מחיצה זו תספק את השליטה במרחב, היא נפתחת ונסגרת בקלות והכי חשוב מאפשרת חלל נטול הסחות גם אם יש מסיבה רועשת מהצד השני. ניתן ליישם אותה בכל כך הרבה מקומות וחללים כמו משרד, אולם אירועים, בית כנסת, מרכז ירידים, מוסדות לימוד, מתנסים, ספרייה ואפילו במסעדות.