מטרתן של מחיצות אקוסטיות הינה לספק הפרדה מיטבית בין החדרים וליצור חללי עבודה בהיעדר בנייה מחודשת במבנה. הן לא דורשות שיפוץ או עבודה יקרה מטעם קבלן, אלא רק רכישה, גרירה והצבה במקום בו רוצים לחלק את המתחם. הן מסייעות לנו במיסוך רעשים במשרד, בבית או במפעל. מרגע הצבתן בחלל ניתן ליהנות מאקוסטיקה מושלמת בכל מתחם באשר הוא, כשהן מעניקות צליל רהוט ונקי ויוצרות מתחם שקט, אישי וחדש שהוא למעשה חדר נוסף לכל דבר מבלי שנאלצים להשקיע בשיפוץ או בבנייה של חדר מגבס. את הקירות הללו נהוג לעטוף בחומר גימור פורניר, חומר איכותי בעל מראה טבעי ומרשים למדי.

מחיצות אקוסטיות בגימור פורניר

מחיצות אקוסטיות בגימור פורניר

אז היכן נוהגים היום לעשות בהן שימוש? וכיצד הן מעניקות הפרדה מלאה במקומות גדולים במיוחד? ומדוע הן מגיעות בגימור פורניר – כל התשובות במאמר לפניכם.

מחיצות להפרדה אקוסטית בחללים גדולים

במקומות רבים, בפרט בחללים גדולים כגון אולמות אירועים, מוסדות לימוד, מרכזים קהילתיים, מרכזי קונגרסים וכולי – תידרש הפרדה של המרחב למגוון צרכים ומטרות. ההפרדה לרוב תתבקש לזמן מסוים ועל כן מוטב ורצוי שתהייה מודולרית ולא מקובעת, כדי שאפשר יהיה לפרק אותה בתום השימוש. הוספה של קיר הפרדה אקוסטי יספק למקומות רבים עם חלל גדול את האלטרנטיבה ליהנות מבידוד אקוסטי בצורה היעילה ביותר. על מנת ליצור את ההפרדה האפקטיבית בה כל אחד יכול להיות מרוכז בעיסוק שלו ולא להיות טרוד מרעשי חוץ, מוטב יהיה לשים לב לכמה אלמנטים בזמן בחירה במחיצה –

  • עובי – ככל שהחיץ עבה יותר, כך אפשר להניח שהבידוד אפקטיבי יותר.
  • חומרי גלם – היום יש בשוק קירות הפרדה עשויים ממגוון חומרי גלם כגון זכוכית, שעם, עץ, לבד, גומי, אלומיניום וכו', בעוד שכל סוג יספק תכונות ויתרונות משלו. אולם, המחיצה האקוסטית שנחשבת לאיכותית ואפקטיבית עשויה לרוב ממלמין או פורמייקה בתוספת של חומרי גימור איכותיים.
  • מראה יוקרתי שמתכתב עם החלל – כדאי לשים דגש על גימור וציפוי המחיצה כשהמומלץ הינו גימור מסוג פורניר. הפורניר יספק חזות אקסקלוסיבית במיוחד וישדרג את כל העיצוב מסביב.

 מחיצות הפרדה שהן גם מעוצבות

רוב קירות ההפרדה הקיימים בשוק היום יאפשרו גם ליהנות ממחיצה דקורטיבית שהיא מעוצבת ומשתלבת עם הסביבה. שכן לא מספיק להניח אותן במרחב במטרה ליצור חיץ – היום כל עניין העיטור שמשתלב בין כל האלמנטים הקיימים, הינו חלק אינטגרלי מקודים של עיצוב החלל. על כן, קירות אלה יגיעו במגוון דגמים, עיטורים וסגנונות וכך אפשר יהיה להתאים אותן לעיצוב השולט של החדר בו נבקש ליצור חציצה. חלק מהמחיצות הינן ניידות וניתנות לפירוק ומגיעות עם גימור פורניר דקורטיבי שמשלב בתוכו חיפוי אקוסטי איכותי ביותר.

באיזה סוגים של חללים נדרשת הפרדה?

מחיצות אלה מיועדות לאולמות אירועים, מרכזי תצוגה, בתי כנסת, מוסדות ציבוריים, מרכזי קונגרסים, משרדים, מרכזי מסחר ותעשייה למיניהם – למעשה בכל מקום בו מתקיימת פעילות והתקהלות של אוכלוסייה, יהיה רלוונטי ונכון ליצור במרחב הפרדה זמנית על מנת ליצור מתחמים אישיים ודיסקרטיים. בית ספר לדוג' יעשה שימוש רב בקיר חיץ, כשבאמצעותו הוא חוצה את הכיתה לשניים ומגדיל את כמות החדרים שמסייעים לקבוצות קטנות של תלמידים להתרכז בחומר הנלמד.

גם במשרד בו יש חלל עבודה פתוח, חיץ זה יוכל לתרום רבות בכל הזדמנות בה יזדקקו לאזור אישי כדי לקיים ישיבות צוות, פגישות אישיות עם עובדים, עבודה שדורשת ריכוז מיוחד וכו'.

אולמות אירועים יעזרו בקירות אלה כדי לקיים שני אירועי שמחה במקביל. גם בבית כנסת אפשר לחצות את המרחב לשני אגפים במידת הצורך וכן במרכזי קונגרסים, ירידים וכולי. למעשה בכל מקום שבו נדרש להשקיט רעשים והסחות לזמן מוגבל.

הבחירה בגימור פורניר

מחיצה עם גימור פורניר, מכוסה למעשה בשכבה דקה של קליפת עץ, שמעניקה לה מרקם יפיפה ויוקרתי. הפופולריות של חומר טבעי זה נובעת מהשילוב האופטימלי של עלות זולה לבין מראה אטרקטיבי שישתלב נהדר עם כל סגנון עיצובי בבית, במשרד, בחללים ציבורים, מוסדיים וכולי. פורניר מאפשר יצירה של מחיצה בעלת מראה טבעי וזאת בהיעדר שימוש בעץ מלא, כך בעצם ממזערים בתהליך הייצור את השימוש בעץ ולכן הפורניר מהווה גם מענה אקולוגי מושלם, בעל נראות משובחת וכפרית לכל מי שמעדיף מראה מזמין וטבעי. כמו כן, מדובר בחומר גלם פרקטי שעמיד לשינויי מזג אוויר ואינו נוטה להתעוות.

נסכם

לכאורה, הדבר נשמע כמעט בלתי אפשרי, אך העובדה היא שהרכיבים הייחודיים של מחיצות אלה בהחלט מספקים את הבידוד האקוסטי האפקטיבי ביותר, כשהן מיוצרות ממסגרת אלומיניום שמחזיקה בחומרים מבודדי רעשים. אפשר לבחור תמיד בעובי ובחומרי גלם שונים שירכיבו את המחיצות, וכך בעצם להגיע לרמת הבידוד האקוסטית הנחוצה לשם יצירת מרחב שקט ואטום, תוך ניצול אופטימלי של השטח העומד לרשותנו.