בחללים רבים בימינו יהיה קשה לוותר על ההמצאה המופלאה של מחיצות אקוסטיות ניידות , גם במתחם הבית ובעיקר במשרד ובחללים ציבוריים. הן מספקות לנו הרבה שקט כשהן מבודדות רעש ומאפשרות לנו ריכוז בכל עיסוק שלנו. ככל שהחלל יותר גדול וגדוש באנשים, כך גם יהיה יותר צורך בהקמת מחיצות אקוסטיות ניידות. גם בחלל של בית ספר, בספריה הציבורית ובכל מקום שבו יושבים ומתכנסים לצורך דיונים ומפגשים אינטימיים ומבקשים פסק זמן משאון הפעילות שמסביב –  מחיצות אקוסטיות ניידות מהוות את המענה המושלם. אז לגבי הצורך כולנו סבורים שהן נחוצות, השאלה הנשאלת מה סוג  הגימור שכדאי לבחור – מלמין , פורמייקה או פורניר? במאמר זה נרחיב על כל אחת מהאפשרויות.

מחיצות אקוסטיות ניידות עם גימור מלמין,פורמייקה או פורניר

מחיצות אקוסטיות ניידות עם גימור מלמין,פורמייקה או פורניר

מחיצות אקוסטיות ניידות מיוצרות עם חיפוי פורמייקה יצוקה (מלמין)

מלמין הינו לוח סינטטי דק שמשמש כציפוי עליון לבסיס של לוחות  שבבי עץ- סיבית . החיפוי עשוי משבבי עץ קטנים המעורבבים בדבק שרף ונכבשים יחד בטמפ' גבוהה במיוחד. בנוסף, הוא עמיד אל מול –  קרינת   UV זאת במידה ונרצה להניח את המחיצה באזור שחשוף לשמש. התוצאה היא לוח עץ עמיד ונוח ולעיצוב. היתרונות הבולטים שלו הוא העמידות שלו ללחות וחום, שריטות ופגיעות כמו כן, מדובר בחומר גלם יחסית קל שניתן לנייד אותו ממקום למקום מה שמשמעותי בכל הנוגע למחיצה ניידת. כל התכונות הללו הופכות אותו לחומר גלם אידיאלי שמתאים לקיר שניצב באמצע החלל וצריך לעמוד בתנאים שונים. יתרון נוסף שלו הוא העלות הנמוכה שלו, כך שגם בתקציב מועט נוכל ליהנות ממחיצה עמידה ומעוצבת למראה.

מחיצות אקוסטיות ניידות מיוצרות עם חיפוי פורמייקה

קצת בדומה למלמין, הפורמייקה הינה לוח סינטטי בעובי 0.6 מ"מ , שמודבק על לוחות MDF . הפורמייקה עשויה מכמה שכבות של נייר מעוצב שהן ספוגות בחומר המלמין הנוזלי ומעובדות בטמפ' גבוהה ובלחץ רב. פורמייקה היא ללא ספק החומר העיצובי המגוון ביותר שקיים ויש קשת רחבה של סוגי פורמייקה, לכן חשוב לוודא שהחיץ המיועד עשוי מפורמייקה מהסוג האיכותי ביותר. הפורמייקה קלה לתחזוקה וניקוי – פרט משמעותי בבחירה של מחיצה.

חשוב לציין,במקומות הומה אדם וע"פ דרישת יועץ בטיחות,ניתן לקבל את לוחות ה MDF עם תקן 755 .

מחיצות רבות עם חיפוי פורמייקה מיוצרות במבחר גוונים, ומרקמים המתאפשרים באמצעות תבניות שמטביעות צורה ויוצרות פורמייקה תלת ממדית. כמו כן, יש כאלה שמשלבות עוד חומרי גלם כמו סוגי מתכת, אלומיניום או ברזל שמקנות טקסטורות ייחודיות ללוחות. ההצלחה הגדולה של הפורמייקה כחומר גלם לתעשיית העיצוב נובעת בעיקר מיתרונותיה הרבים כגון  – זמינות, עלות נמוכה, פתרונות ויישום קל במוצרי עיצוב, תחזוקה פשוטה ועוד.

מחיצות אקוסטיות ניידות עם חיפוי פורניר

מעל כולן,נמצא את המחיצה עם חיפוי הפורניר מצופה לכה שקופה.מחיצה שמשדרת יוקרה וניתנת לייצור עם מגוון רחב של טקסטורות של עץ טבעי…….

אז במה נבחר?

כעת, כשיש לנו מושג אודות כל אחד מהסוגים, יש להבין אילו שיקולים עומדים מולנו – על איזה סוג חלל אנחנו מדברים? האם מדובר במקום שהוא יותר חשוף לרטיבות, חום וחומרים מלכלכים, האם הוא חשוף לשמש וללחות מרובה? יש לוודא מהם שיקולי התקציב, מידת הקושי לנקות אותן ובאפשרויות העיצוב שלהם. לאחר בחינת כל אותן אפשרויות ניתן לבצע בחירה מושכלת ולבחור את המחיצה המתאימה ביותר לחלל שלכם.