מחיצות אקוסטיות ניידות מהוות כיום מוצר הכרחי ויעיל במיוחד עבור מנעד של חללים בהם יש מדי יום התקהלות של אוכלוסייה. מקומות רבים יבקשו להפוך לתקופת זמן מוגבלת, שטח גדול לשטחים אינטימיים, בהם יהיה ניתן לבצע משימה, פעולה או כל עיסוק שמצריך תנאים מבודדים יותר. מחיצות אלה משמשות לחלוקה וחיץ בחלל ע"י ניצול אפקטיבי של כל אולם או חדר גדול, בו ניתן יהיה לבצע כמה פעולות או אירועים במקביל, בהיעדר רעש או הפרעה בין החללים. אולם היתרון המרשים ביותר הוא יכולת הניוד של הקירות הללו, שכן ניתן לפתוח אותן, לקפל ולהניע אותן לכל מקום, בכל רגע נתון וגם להוסיף להן דלת אינטגרלית למעבר מהחלל החסום שנוצר ע"י המחיצות.

אפשר למצוא היום מגוון דגמים וסגנונות כשכל מחיצה מסוגלת לספק את החיץ האולטימטיבי בתוך בית עסק, בבית הספר, במתנסים, בתי כנסת, באולמות אירועים ובמשרדים שונים. נדגיש שבטרם בוחרים בכזו, מומלץ להכיר את התנאים של החלל ולבחור בהתאם לרמת הבידוד לה זקוקים, כאשר מתחשבים גם בחומרי הגימור מהם עשויה המחיצה, זאת על מנת להבטיח את רמת המיסוך הגבוהה ביותר שתתאים לתנאי החלל שלכם. במאמר זה נרחיב אודות חומרי הגימור למחיצות האקוסטיות.

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי ישיבות

מחיצות אקוסטיות ניידות בחדרי ישיבות   צילום: רז רוגבסקי

חומרי הגימור למחיצות אקוסטיות ניידות

פורניר

בשם זה נוהגים לקרוא ללוח שמיוצר מחומרי גלם שונים ומצופה בעץ טבעי ואיכותי. חומר הגלם שאותו ניתן לצפות יכול להיות עץ רך ופשוט או מאידך שבבים של עץ ועיסית, MDF וכדומה. האיכות של הפורניר, תהיה תלויה ב- 2 אלמנטים  – איכות העץ ועוביו שמצפה את פנים העץ וגם מוצרי ההדבקה שמהדקים את כל החלקים. פורניר מגיע בכמה וכמה עוביים, יש לוחות עבים ודקים, וכן הגוון ואופי הגימור עשויים גם להשתנות. לוח מחומר פורניר יכול להגיע בחזות מעובדת ויש שיגיעו במראה טבעי. ישנן דרכים שונות לייצר לוח מחומר זה שניתן לכופף אותו במידה רבה ללא סכנה שמא ישבר או יתעוות. בשל כל אותן יתרונות וכושר העמידות של חומר הציפוי פורניר, נעשה בו היום שימוש תדיר לצורך ציפוי של מגוון לוחות עץ לצרכים שונים בתעשייה, לרבות מחיצות לחלל. מחיצה בגימור פורניר טבעי תהווה מענה אסתטי ויעיל למטרות חלוקת חלל יעילה בתוך משרד או עבור חלל פתוח וגדול בתוך בית עסק.

פורמייקה

נחשב לחומר גלם זול יחסית ותעשייתי ברובו ונועד לרוב למטרות ציפוי של מוצרי עץ  למיניהם. בדרך כלל, הציפוי של מוצר העץ מתרחש בזמן העיבוד ללוח, אולם תהיה זו טעות להניח שמדובר בחומר גלם אחיד. לצד תוצר של פורמייקה פשוטה, אפשר גם ליצור תוצר בגימור משובח ומעוצב ביותר, עם עמידות טובה לשימושים שונים בתעשייה. המחיצה מפורמייקה בנויה מפלטות סנדויץ' בחיפוי פורמייקה קרם דו צדדית, מה שהופך אותה לקלת משקל ועם זאת עמידה לאורך זמן. מאוד קל לנקות ולתחזק את החומר הזה ובכללי היא מספקת בידוד ומודולריות בחלל ולכן היא תתאים כמחיצה בחללים של בית ספר, משרדים, בית כנסת ועוד.

פורמייקה יצוקה/ מלמין

המלמין הינו כימיקל אורגני שמשמש לרוב לייצור של פלסטיק ושרף. יש בו שימוש רב בענף הבנייה והנגרות עבור ייצור ציפוי על ריהוט ושל דלתות ומחיצות בפרט. המלמין הינו עמיד  לקרינת  UV על כן ניתן להניח אותו במקום חשוף לאור מבלי שייהרס. צביעה שלו תספק מראה אטום דרכו ניתן ליצור קשת של גוונים וצורות גימור שמעניקים אפקטים עיצוביים וייחודיים על גב המחיצה. מחיצה עם גימור מלמין תתאים לבתי כנסת, משרדים, בתי ספר ומוסדות.