בעולם האדריכלות ועיצוב חללים, החיפוש אחר פתרונות מגוונים, מודולריים ואסתטיים הוביל להופעתם של אותן מחיצות אקוסטיות – ניידות. חוצצים חדשניים אלה לא רק מגדירים מחדש את הדינמיקה של חלל, אלא גם מציעים יתרונות אקוסטיים נהדרים, מה שהופך אותם לבחירה אידיאלית עבור מגוון של מקומות בתעשייה של ימינו. כדי לקבל גם מענה שאוטם ובולם רעשים וגם מספק לוק אלגנטי שמתכתב עם הסביבה שלו, נדרש למצוא את החומר הראוי לכך. בין כל אותם החומרים שעוטפים ומעניקים גימור הולם ומושלם למחיצות הללו נמצא את – המלמין.

המלמין הוא שרף סינטטי שכל זמן שהוא מיושם על מצע כמו לוח סיבית או MDF, הוא יוצר משטח עמיד ובעל מראה אטרקטיבי. החומר ידוע בעמידותו אל מול שחיקה, שריטות וחום, לכן הוא נחשב לחומר אידיאלי עבור יישומים שבהם גם למראה וגם לתפקוד, יש חשיבות. כאשר המלמין משולב במחיצות אקוסטיות ניידות, הוא מציע מיזוג ייחודי של אסתטיקה ופרקטיות. ממש לפני שמיישמים אותו על המחיצה, מורחים אותו בלכה שקופה שהיא עמידה לקרינת UV כאשר כל זה מאפשר קשת של גוונים וגימורי מט, משי ואפקטים חדשניים, בעלי מראה מודרני, וינטג', קלאסי וכו'.

מחיצות אקוסטיות ניידות עם גימור מלמין,פורמייקה או פורניר

מחיצות אקוסטיות ניידות עם גימור מלמין,פורמייקה או פורניר

מראה אלגנטי ומושך של המלמין על גב המחיצה

אחד המאפיינים הבולטים של המלמין הוא היכולת שלו להתחקות אחר המראה של החומר הטבעי, כמו סיבי עץ. מאפיין זה מאפשר לכל מעצב לשלב את החמימות והתחכום של העץ, מבלי להתפשר על העמידות והחסכוניות שהמלמין מביא יחד איתו לכל פריט וכך גם למחיצה האקוסטית. התוצאה היא מחיצה בעלת גימור מעודן ואלגנטי אשר משתלבת בצורה טבעית עם החלל בו היא נמצאת ואף משדרגת אותו.

מלמין – עם אפשרויות רבות להתאמה אישית

ורסטיליות של המלמין מתפרשת מעבר למראה ויזואלי מושך. הוא זמין במנעד צבעים, הדפסים ומרקמים, ומספק פלטה נרחבת לכל ביטוי יצירתי. רבגוניות זו מאפשרת התאמה אישית של מחיצות אקוסטיות ניידות לכל אווירה או אופי מסוים וספציפי של החלל. בין אם שואפים למראה מודרני מלוטש או בין השאיפה היא יותר למקום שמעביר תחושה כפרית וחמימה – המלמין יכול לענות על כל דרישה במדויק ולהשיג את החזון של המעצב.

הרמוניה אקוסטית – פונקציונליות עם כשרון

מחיצות אקוסטיות מטרתן ליצור חיץ ויזואלי ולא פחות מזה חיץ ווקאלי. לא פעם מקומות מוסדיים וציבוריים רבים זקוקים לשטח אינטימי שניתן לבצע בו פעולות פרטיות לזמן ממושך, בתנאים שמאפשרים את הריכוז המקסימלי. כדי לאפשר זאת, גם בחלל גדול, ניתן לחצות אותו בעזרת אותה מחיצה וליצור שני חללים במקביל, כשכל חלל מחזיק בתנאים הנדרשים לשם כך. מלבד חומרי המחיצה שסופגים קול, גם המלמין שעוטף את המחיצה, ידוע בצפיפות החומר שלו וכך הוא תורם לספיגת רעש וקול, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור סביבה רועשת במיוחד או כל זמן שבקרת הרעש היא בראש סדר העדיפויות. פונקציונליות דו – תכליתית זו הופכת מחיצות מצופות מלמין להשקעה חכמה עבור מרחבים, החל ממשרדים פתוחים וחדרי ישיבות ועד למוסדות חינוך, בתי חולים וקליניקות.

עמידות מתמשכת של המלמין

הדרישות המוטלות על משטחי הפנים הן מגוונות ודינמיות, הדורשות חומרים שמסוגלים לעמוד במבחן הזמן. מלמין עומד באתגר הזה בצורה מעוררת התפעלות, ומפגין עמידות בפני לחות, כתמים וכל נזקי מזג האוויר. העמידות של המלמין מבטיחה שמחיצות אקוסטיות ניידות ישמרו על המראה הבתולי שלהן, גם באזורים עם תכונה רבה ומציעות מענה לאורך זמן שמצריך תחזוקה מינימלית.

סימפוניה של סגנונות ופרקטיות

בכל עולם המחיצות האקוסטיות הניידות, המלמין התגלה כמוצר שמספק מנעד רחב של יתרונות. המראה המושך והאסתטי שלו, הרבגוניות, היתרונות האקוסטיים והעמידות, מתכנסים יחד ליצירת מראה בעל גימור שמשדרג כל חלל. כל מעצב חלל שמעוניין ליצור מחיצה זמנית מושלמת שקל להסיר וקל לבנות, מוצא במחיצות עם גימור מלמין את המענה המדויק וכך מצליח למעשה, להפוך כל סביבה להרמונית ויפה. ככל שהדרישה לפתרונות מרחביים גמישים ומסוגננים ממשיכה לגדול, מחיצות אקוסטיות ניידות בציפוי מלמין ניצבות בגאווה בחזית, ומעצבות כל פעם מחדש את חלל הפנים בצורה מפתיעה ואלגנטית.