המשרד שלנו הוא חלל העבודה בו אנו מקדישים את מלוא מרצנו וזמננו כדי לספק תפוקה איכותית ביותר, על כן, מומלץ שכל מה שנמצא בסביבה זו, משולחן העבודה ועד לאביזרים הקטנים כמו העכבר למחשב, יהיו נוחים נגישים ויאפשרו סביבה פרודוקטיבית. כמו גם, האקוסטיקה – הינה גורם מהותי שבהעדרו יהיה קשה לנו להתרכז או לספק תוצרת יעילה בשעות בהם אנו במשרד. רעש והמולה הינם הגורמים העיקריים שיכולים להוציא מריכוז ולכן יש לדאוג שהחלל בו אנו עובדים יספק לנו את האקוסטיקה הנדרשת.

היום, כחלק אינטגרלי מעיצוב המשרד והשמירה על פרטיות העובד, מעצבי חלל רבים ימליצו להתקין מחיצות אקוסטיות למשרדים במטרה לנצל את כל היתרונות של החלל ולספק סביבה שקטה לעובדים. כדי למקסם את העיצוב של המשרד ואת השקט, מלבד מחיצות אקוסטיות שתורמות לכך, רצוי גם לבחור ריהוט שאוטם את כל הרווחים שיכולים להיחשף בחלל בין העובדים. במאמר זה נרחיב כיצד נעשה בידוד אקוסטי בחלל פתוח בעזרת מחיצות.

מחיצות – שיטה מנצחת לסביבה שקטה

בידוד אקוסטי בחללים פתוחים באמצעות מחיצות היא שיטה נפוצה המספקת שליטה על סאונד וקול בין אזורים שונים בתוך חלל גדול יותר. שיטה זו תכלול התקנה של מחיצות בגובה הנדרש בין מרחבים שונים במטרה ליצור אזור אינטימי ואישי שמבודד מההמולה. על ידי כך, אפשר יהיה לשלוט ולספוג את אנרגיית הקול, ולהפחית את כמות הרעש שעוברת מאזור אחד לאחר.

במקומות רבים בתעשייה של ימינו יש צורך בחלוקת וניצול מרבי ואפקטיבי של החלל, המענה האולטימטיבי כיום הינו מחיצות אקוסטיות ניידות לחלוקת אולמות אירועים, מרכזי קוננגרסים, משרדים וכו', וישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​תכנון מחיצות לבידוד אקוסטי. שיקול חשוב אחד הוא סוג ועובי החומר המשמש למחיצה, חומרים שהם בולמי קול כמו פיברגלס או קצף אקוסטי, יכולים להיות יעילים בהפחתת העברת רעש. שיקול חשוב נוסף הוא המיקום והכיוון של המחיצה. כדי שיהיו אפקטיביות, יש למקם אותן באופן שייצור מחסום בין מקור הקול לאזור שאותו מבקשים לבודד. בנוסף, יש לתכננן אותן באופן שממזער את הפוטנציאל לדליפת צליל מסביב לקצוות או דרך פערים במבנה. בנוסף למחיצות, ניתן להשתמש בשיטות בידוד אקוסטי אחרות גם בחללים פתוחים, כגון תקרות תלויות, לוחות אקוסטיים וריצוף שבולם רעש.

מחיצה אקוסטית ניידת

מחיצה אקוסטית ניידת

כיצד תמקסמו את החלל במשרד על ידי מחיצה?

הצבת מחיצות בחלל פתוח נחשבת לפעולה מבוקשת בשנים האחרונות הרבה בזכות הקדמה של חברות ההייטק בהם מתקבצים מאות עובדים יחד, אך יחד עם זאת, כל עובד זקוק למרחב אישי ונעים לעבודה, בו תהיה לו גישה נוחה למחשב ולכל כלל עיסוקיו במסגרת העבודה. להבדיל מעובדים שעוסקים שעות רבות עם קהל, בהם המחיצות אינן משמעותיות, בחללים אישיים ניתן לאכלס בקלות את אותן מחיצות במטרה ליצור חיץ מלא בין העובדים, שיוכלו להתרכז הרבה יותר טוב במשימות שלהם, לשוחח בטלפון ללא מפרע ולהיות הרבה יותר פרודוקטיביים כשתנאי המרחב שלהם נטולי הסחות. בחללים בהם רוב העבודה היא סביב שיחות טלפון יש צורך הרבה יותר גדול במרחב שמעניק נוחות ורווחה לעובדים ורצוי להתקין מחיצות בין החדרים עצמם. בעזרת בידוד אקוסטי איכותי, כלל העובדים יוכלו לעסוק במלאכתם בנוחות בהיעדר רעשים והסחות ולשוחח בטלפון בלי הפרעות. עוד  נציין כי המחיצות מיועדות גם להתקנה בחלל אחד וגם בין החדרים השונים במשרד וניתן לשנע אותן בכל צורך או בעת שינוי החלל.

כיצד נבחר את המחיצות לחלל עבודה?

בזמן שבוחרים מחיצות למשרדים רצוי מאוד לקחת בחשבון שני פרמטרים – פרמטר אחד הוא בחירה מדויקת למידות ותנאי החלל גם מהפן העיצובי, שכן חלל מעוצב הוא פרט חשוב באווירה הכללית של מקום העבודה בימינו, לרבות כשאנו מבלים בו שעות ארוכות ביום. הפרמטר השני והמשמעותי יותר הוא רכישה מחציות אקוסטיות שנותנות מענה הולם, ממקום מהימן ואיכותי. תוכלו למצוא מחיצות שמכילות בתוכן חומרים אקוסטיים מבודדים הרמטית כמו  – צמר סלעים, או חומר בידוד נוסף שנקרא פלקסבורד, חומרי חיפוי שמוסיפים לבידוד וכו'. רכשו את המחיצה מחברה מהימנה בעלת מוניטין שתדע לסייע לכם בבחירה בהתאם לתנאי החלל ועיצובו.