מחיצות אקוסטיות פורניר ניידות הן למעשה קירות שניתן להזיז אותם ממקום למקום, בעוד הם מיועדים לחלוקה וחיץ במרחב הקיים (אולם, חדר) באופן זמני. מדובר באלמנט שימושי למדי בימינו, מאחר והוא מספק מרחב פרטי בכל רגע נתון וכן אטימות מרעשים סביבתיים שיכולים להתרחש בכל סביבה ולפגוע בפעילות בכל חלל באשר הוא –  משרד, אולפן, חדר ישיבות, חדרים במוסדות לימוד למיניהם, בתי כנסת, מסעדות, אולמות אירועים וכד'.

המחיצות הללו מתאפיינות לרוב בגימור פורניר מה שמספק את המראה האטרקטיבי וההרמוני לחלל וזה לצד התועלת שלהן במחסום אקוסטי ושטח אינטימי בעת הצורך ולזמן מוגבל. שמירה ותחזוקה של מחיצות אקוסטיות ניידות עשויות מפורניר היא קריטית עבור תוחלת חייהן ואיכות השירות שלהן. על אף שמדובר באלמנט חזק ועמיד, יש צורך לתחזק אותו ולשמור על כשירותו. הנה כמה עצות תחזוקה שיעזרו לכם לשמור על מחיצות אקוסטיות ניידות.

מחיצות אקוסטיות ניידות מפורניר

מחיצות אקוסטיות ניידות מפורניר

  • שינוע וטיפול זהיר – כאמור מדובר באלמנט שנדרש לפתוח ולהסיר אותו בתדירות גבוהה, אי לכך כדאי שפעולה זו תתבצע תמיד בהתאם להנחיות היצרן שמבהירות כיצד יש לבצע סגירה ופתיחה תקינים ונכונים, כדי למנוע נזק. בעת הזזה של אותן קירות יש לעשות את זה בצורה בטיחותית וזהירה כדי שלא ייווצרו שריטות או שקעים על גבי המחיצה, יש להרים אותה ולשאת אותה במקום לגרור אותה על הקרקע. כדאי לבצע בדיקה אחת מדי תקופה כדי לגלות סימני נזק כגון פורניר רופף, סדקים או בעיות מבניות. אם תבחינו בבעיה כלשהי, יש לטפל בה בהקדם כדי למנוע הידרדרות נוספת. בנוסף, כל זמן שהמחיצות סגורות, מומלץ לשמור אותן בצד באזור מוגן ולא באמצע החלל.
  • ניקוי קבוע – אבק ופסולת מצטברים על גבי המחיצות לאורך זמן. שימוש במטלית רכה הינה מומלצת על מנת לנגב בעדינות את האבק או הלכלוך גם בקצוות של המחיצה. מומלץ להימנע משימוש בחומרים כימיקלים חזקים שיכולים לשחוק את גימור הפורניר. במידה ונשפך נוזל כלשהו על המחיצה או שמתגלים על המחיצה כתמים עקשניים או נזק שעלולים להפחית את האיכות האסתטית של המחיצות, אפשר לעשות שימוש במטלית לחה ולא רטובה למדי, מאחר וזה עלול להזיק לפורניר. כמו כן, יש להימנע מקרצוף נמרץ או שימוש בחומרים שוחקים שעלולים לשרוט או להזיק לפורניר. בתום השלמת תהליך הניקוי באמצעות מטלית לחה, יש לעבור עם מטלית יבשה.
  • הימנעו מסביבה לחה – כפי שנאמר כבר, משטחי פורניר הינם רגישים יתר על המידה לנזקי מים מאחר ולחות יכולה לחבל במשטח המחיצה. בהתאם לזאת, כדאי להימנע מחשיפה מוגזמת ללחות (גשם או טל), באמצעות הרחקה של המחיצות מאותם אזורים. היה והמחיצות נרטבות, כדאי ליבש אותן עם מטלית יבשה במידי.
  • היגיינה וניקיון סביבתי – שמירה על סביבה נקייה והיגיינית היא חיונית עבור אותן מחיצות, בפרט אם מדובר בחללים משותפים שבהם נעשה שימוש נפוץ באותן מחיצות אקוסטיות ניידות. ניקוי קבוע של משטחי הפורניר עוזר להסיר מלבד אבק גם אלרגנים ומזהמים פוטנציאליים שיכולים להצטבר עם הזמן. זה מקדם סביבה בריאה ונוחה יותר עבור כל מי ששוהה בחלל עצמו.
  • הגנה מפני אור השמש – הגנה על מחיצות ניידות מפורניר מפני נזקי השמש חשובה כדי למנוע דהייה, שינויי גוון ושחיקה של הפורניר לאורך זמן. יש לבדוק היכן מיקום המחיצות ולדאוג שלא תהיינה מוצבות בשמש ישירה או לצד חלון שחשוף לקרני שמש. כדאי שהן יוסתרו על ידי ווילונות או תריסים כדי לחסום את אור השמש. כמו כן, אם מתאפשר, כדאי לסובב את המחיצות הנעות כדי לחשוף את כל צדי הפורניר לכמות שווה של אור שמש – זה מסייע ל "שיזוף" העץ של המחיצה באופן שווה וממזער את השינויים בצבע.

לסיכום, מצב של פורניר פגום יכול להשפיע על המראה הכללי של המחיצה וכן על הפרודוקטיביות של המחיצות ולפגוע ביכולת של המחיצות לספוג או לחסום קול ביעילות. בעזרת טיפול ותשומת לב לכל אותן עצות תחזוקה לעיל ויישומם, תבטיחו שהמחיצות ימשיכו ישרתו את ייעודן ביעילות, תוך חיסכון בעלויות בטווח הארוך.