יותר ויותר נגלה כי מחיצות ניידות אקוסטיות הפכו לחלק אינטגרלי מהחללים בהם אנו עובדים או מבלים שעות ארוכות מזמננו. הן מספקות לנו את הפרטיות והמרחב האישי שנזדקק לו למגוון מטרות שונות, בזמן שניתן מיד לאחר מכן לקפלן ולהניח אותן בצד כשמעוניינים לחזור וליהנות מחלל גדול ורחב. מאחר והן כל כך פונקציונאליות ומאפשרות תנאים אקוסטיים מרשימים, יש למחיצות ביקוש כמעט בכל מקום ונוכל לזהות אותן במשרדים רבים, אולמות אירועים, בתי ספר, מוסדות ציבוריים, בתי כנסת, מרכזים קהילתיים ועוד. להלן כל הסיבות להיותן פופולריות כל כך.

רמות גימור דקורטיביות ומרשימות שמשתלבות עם עיצוב הפנים של החלל

בימינו כל אלמנט שנכניס למרחב הבית או המשרד, יידרש להתכתב עם העיצוב הקיים, כמו כך, גם המחיצה אותה נרצה ליישם תגיע מעוצבת עם מראה יוקרתי ורמת גימור מרשימה שמושכת את העין ומהווה כשלעצמה פריט דקורטיבי. בעיצוב פנים במשרדים כל הריהוט מתוכנן על מנת לאפשר אזורי עבודה שמותאמים לאופי העבודה, כך גם במקרה של המחיצה, היא תתוכנן בהתאם למידות ולגודל המשרד ותתכתב עם הגוונים השולטים, עם הקו העיצובי של הריהוט, חיפוי הקירות והרצפה וכולי. במסגרת של כנס או תערוכה של חברה שמעמידה 'קיר הפרדה' לקהל המתכנסים, שישתלב עם הגוונים השולטים במקום, צבעי הלוגו של החברה או עם כל מאפיין של המוצר וכולי. המחיצות הינן קורות עץ בעובי 17 מ"מ עשויות מחומרי גלם איכותיים – פורמייקה, פרומייקה יצוקה/מלמין, פורניר כשהגוונים יבחרו בהתאם לבקשת כל לקוח.

מחיצות ניידות אקוסטיות

מחיצות ניידות אקוסטיות

צורך מבוקש לחלוקת חלל מיטבית באמצעות מחיצות ניידות אקוסטיות

קיר חיץ מסוג זה הינו המענה האולטימטיבי ליצירת ורסטיליות וחלוקה מיטבית של כל חללים בגדלים שונים, למטרות פעילויות והפקת אירועים במקביל, זאת בהיעדר כל הפרעה בין אחד לשני. במסגרת בית הספר לדוגמא, ניעזר בהן עבור חלוקת המרחב הקיים בכיתה, בעת שרוצים לפצל את הילדים לקבוצות קטנות או בספריית בית הספר כשיוצרים פינות שקטות לשיעורים פרטניים. בתוך אולם הספורט ניישם אותן עבור מגוון פעילויות ספורטיביות או במסגרת של יריד בית ספרי. בשטח בית הכנסת נוכל ליצור באמצעותן הפרדה בין גברים ונשים בזמן תפילה, במרחב במשרד נפתח אותן בעת שנרצה לנהל ישיבת צוות עם מספר מצומצם של עובדים או לנהל שיחה אישית עם לקוח. באולם אירועים נוכל לפצל את השטח וליצור שני אירועים קטנים במקביל וכולי.

חומרי בידוד מתקדמים שמעלים את רמת האקוסטיקה

תנאי סאונד וקול בחלל הינם מהותיים במקומות רבים בהם שוהים מספר אנשים בו זמנית. כידוע רעש יכול להסב את תשומת ליבנו ולמנוע מאתנו יכולות ריכוז ומיקוד במסגרת העבודה, הלימודים וכולי. תכנון ויישום נבון של מחיצות אקוסטיות אלה בתוך חדר, משרד או כל מבנה, יבטיחו דינאמיות וניצול מקסימאלי של המרחב, בכל האספקטים שנוגעים להפעלתו. ניתן לקבל קירות הפרדה מאין אלה ברמות בידוד שונות בהתאם לצורך ולדרישה של כל לקוח ובהתאם לאופי הפעילויות המיועדות להתקיים בו. הקירות הללו בנויים מאלמנטים אקוסטיים מודולריים ניידים ברוחב עד – 120 ס"מ ובעובי של 104 מ"מ – כשהם נעים על גבי מסילה עליונה. המסגרת שלהם בנויה מפרופילים של אלומיניום איכותי שמשולב עם סנפירי גומי שמספקים גם הם את האיטום האקוסטי ומונעים תזוזה על המסילה. כמו כן, הם מכילים גם חומרי בידוד פנימיים מתקדמים שמשפרים את רמת הסאונד ומונעים רעשים כמו צמר מבודד ויריעות "ביטומניות" כבדות שחוסמות שאון ורחשים.

פונקציונאליות ונוחות לפתיחה וסגירה של המחיצות

יתרון נוסף ומשמעותי של המחיצה הינו הפונקציונליות שלה בכל הנוגע לפתיחה וסגירה, שכן בכל רגע נתון נוכל לעשות בה שימוש, מאחר ומדובר במוצר קל ונוח לשינוע שלא מצריך כוח עבודה רב, היישום שלה בשטח פשוט למדי בעוד האפקט שנקבל הינו מרבי. במידה ואנחנו שוהים במשרד לדוגמא, ומעוניינים ליצור מרחב אישי ומצומצם לטובת שיחה או פגישה דיסקרטית עם אחד העובדים, כל מה שנדרש מאתנו לעשות זה לפתוח את המחיצה לרווחה, כשהיא נפערת בקלילות על גבי המסילה וכך היא מספקת לנו את המרחב הנדרש לנו ואותו דבר הפוך, במידה ונרצה לחזור  ל – OPEN SPACE, כל מה שנצטרך לעשות זה לסגור אותה חזרה ולהניח אותה בצד מקופלת, עד לשימוש הבא.