בכל עולם האדריכלות ועיצוב הפנים מחיצות אקוסטיות תופסות תפקיד מרכזי כשהן משדרגות את איכות החללים שלנו וכן את איכות הסביבה. מחיצות אקוסטיות משפרות את איכות הסביבה על ידי ניהול יעיל של הסאונד בתוך חלל, באמצעות הפחתת שיבושי רעש ומזעור הדי קול, מחיצות אלו יוצרות אווירה שקטה וממוקדת יותר. זה יהיה רלוונטי כאמור בחלל של משרדים, שם הן תורמות להגברת הריכוז והפרודוקטיביות בעזרת בידוד של אזורי עבודה.

במסגרות חינוכיות, הן מטפחות ומספקות תנאי למידה מיטביים על ידי הפחתה של רעשי חוץ. באופן דומה, גם במוסדות בריאות הציבור כמו בתי חולים, קליניקות ומרפאות, מחיצות אקוסטיות מספקות מרחב שקט ושלו שיכול לסייע להחלמה בקרב המטופלים. היכולת של המחיצות להתאים את עצמן לתנאים האקוסטיים, יחד עם עיצובן האסתטי הופך אותן למענה רב – תכליתי לשדרוג האווירה הכללית והפונקציונליות של חללים שונים. להלן הדרכים בהן מחיצות אקוסטיות תורמות לשיפור לאיכות הסביבה.

מחיצות אטומות לרעשים

מחיצות אטומות לרעשים

הפחתת רעש ואיזון אקולוגי

מחיצות אקוסטיות מתיישרות עם עקרונות ידידותיים לסביבה ומקדמות איזון הרמוני בין הטבע למרחבים אנושיים. הן מעוצבות עלי ידי חומרי גלם חדשניים וממוחזרים שלא פוגמים בסביבה שלנו, והן פועלות בנאמנות רבה אל מול הקקופוניה של חיי היומיום. במשרדים שוקקים הן יוצרות מתחמי עבודה מבודדים, על ידי מזעור הרעשים מבחוץ, כך מונגש לכל עובד התנאים הנדרשים לעבודה.

כמו כן, במשרדים שרוב החלל הוא פתוח או שמרחב העבודה משותף, אין כמעט מקום שמאפשר אינטימיות. מחיצות אקוסטיות בעלות יכולות ספיגת קול, מגדירות מחדש את המרחב האישי, עובדים יוכלו לנהל פגישות, להשתתף בדיונים חסויים, או פשוט לעבוד בהיעדר הפרעת רעשים סביבתיים ולטפח אינטימיות בתוך סביבה שיתופית.

פתרון אקוסטי בר קיימא

כאשר נושא הקיימות תופס את מרכז הבמה, מחיצות אקוסטיות העשויות מחומרי גלם ידידותיים לסביבה תורמות לסביבת בר קיימא. הן כאמור מסייעות במזעור רעשי חוץ (כגון מפוח, מכסחת דשא, משאיות זבל), מייצרות אופטימיזציה של בקרת הקול ומטפחות סביבה ששמה דגש רב לכל רווחת חייהם של הדיירים לצד האיזון האקולוגי. לכן מלבד שיפור הביצועים האקוסטיים, הן גם מתיישרות עם מגמה רחבה יותר של יצירת חלל שמתעדף גם רווחה וגם קיימות.

מחיצות אלו, עשויות מחומרים ממוחזרים שתורמים להפחתת צריכת האנרגיה על ידי מזעור בשימוש של אנרגיה בחלל, מאחר והן מבודדות את החום והקור בין החללים ושומרות על טמפרטורה לכודה ויציבה.

יכולת ההסתגלות המודולרית של מחיצות אקוסטיות, תבטיח לא רק גמישות בניצול החלל אלא גם תתמוך בכלכלה מעגלית על ידי הצעת פתרונות שניתן להגדיר אותם כל פעם מחדש לפי הצרכים המתפתחים.

נסכם כי מחיצות אקוסטיות הן מענה אקוסטי בר קיימא, כאשר הו מסמלות את ההרמוניה בין עיצוב מודרני, אקוסטיקה מיטבית ומחויבות לשמירה על איכות הסביבה.

ניצול שטח ומחזור החלל

העיצוב המודולרי של מחיצות אקוסטיות מאפשר את שיטת המחזור הבר קיימא בה ניתן להגדיל או, לצמצם את החלל בהיעדר בנייה חדשה וכן מזעור צריכת המשאבים. לא פעם משרדים או חברות למיניהן יאלצו לעשות שינוי במיקום ולעבור לבניין חדש שמציע חדרים אינטימיים רבים. המחיצות מתירות את הצורך הזה ומאפשרות להישאר באותו חלל ולהציב בו את אותן מחיצות שחוצות כל חלל גדול ויוצרות שני חללים או יותר, במידת הצורך, בהם יש את מלוא התנאים הנדרשים לחלל פרטי ושימוש יעיל וחסכוני בכל משאב (מיזוג, חשמל).