מתנסים כידוע מהווים מקום מפגש לא פורמלי עבור הקהילה וכלל אנשי היישוב. בחללי המתנ"ס מתרחשים מגוון פעילויות תרבות וספורט. המתנ"ס בנוי מחללים רבים בהם מתכנסים ילדים, נערים, הורים ומבוגרים כדי ליהנות מפעילות חברתית, מחוגים שונים, מאירוע תרבות כמו הצגה או קונצרט וכו'. לפיכך ניתן להבין שבשעות הפתיחה של המתנ"ס יש פעילות דינאמית שמצריכה ריהוט ועיצוב בהתאם לתנאים ולכל האילוצים. לעיתים יהיה צורך ליצור חיץ בחלל אחד גדול כדי לאפשר לשני אירועים להתקיים במקביל (כמו למשל חוג קרמיקה וחוג דרמה) או ליצור חציצה בין קהל שהגיע לצפות בהצגה לבין השחקנים שהגיעו להופיע. את החיץ הזה ניתן לעשות על ידי אותן מחיצות אקוסטיות ניידות שמספקות מענה מושלם לחלוקה של החלל ולניצול אולטימטיבי שלו.

מחיצות אקוסטיות ניידות למתנ"סים

מחיצות אקוסטיות ניידות למתנ"סים

מחיצות אקוסטיות מענה מודרני

עד לא מזמן הדרך ליצור חציצה והפרדה בחלל התבצעה באמצעות בנייה של קיר בטון או גבס, מה שדרש עבודה ויצר למעשה חציצה שהיא מקובעת. במקרים בהם היה צורך בחציצה זמנית, נאלצו לעשות שימוש בפרגוד או כל אלמנט שיוצר בעיקר הפרדה ויזואלית. כיום, בעולמנו המודרני בו יש צורך בפתרונות מהירים, זמניים ומדולריים שנותנים גם מענה אקוסטי, הומצאה לה המחיצה האקוסטית. מחיצה זו מעניקה את השליטה במרחב, היא נוחה לפתיחה וסגירה והכי חשוב מותירה חלל נטול רעשים, גם בשעה שמתקיימים אירועים שונים משני צדי המחיצה. ניתן ליישם אותה במקומות רבים כגון – משרדים, אולמות אירועים, בתי כנסת, בתי ספר וגם כאמור במתנסים.

כיצד מיישמים את המחיצה בחללי המתנ"ס?

מחיצות אקוסטיות מתקפלות מספקות את האופציה ליהנות מיתרונותיהן הרבים, בפרט הבידוד האקוסטי, פרטיות מלאה ואף קיפול נוח ופשוט בתום השימוש בהן. מתנסים שמתפקדים גם כמועדוניות וגם כמקום מפגש לאירועי תרבות וכו', כוללים בתוכם מספר רב של כיתות וחדרים רחבים שמשמשים להעברה של חוגים, סדנאות, משחקי כדור, שיעורי העשרה שונים וכו'. באמצעות אותן מחיצות ניידות, אפשר יהיה ליצור חציצה בכל חלל לצורך קיום של מספר סדנאות שונות במקביל מבלי שאחת תפריע לשנייה, כך למעשה מנצלים בצורה מרבית את כל השטח כשבתום הפעילות ובשעה שיהיה צורך שוב בחלל הגדול, ניתן לקפל את המחיצות בקלות מרבית.

כל היתרונות במחיצה אחת

מנהלי מתנ"ס ומוסדות לימודיים יתלבטו לא פעם האם לצאת לפרויקט שיפוץ של הוספת חדרים, או לעבור למבנה גדול יותר בגין חוסר בחללים. ההתלבטות תהייה במקום מאחר ומדובר בשינוי שדורש הוצאות כספיות כבדות. אז בטרם מחליטים להרוס קירות, לשפץ או לעבור למבנה חדש, כדאי להיחשף למענה המודרני – מחיצה אקוסטית ניידת, ולהלן כל יתרונותיה בחלל המתנ"ס –

  • המחיצות ניידות, ניתן להעביר אותן ממקום למקום בקלות מרבית ואפשר להרכיב אותן כקיר אחד גדול שחוצה את החלל לשניים ולחילופין להסיר אותן וכך להשיב את החלל לגודלו.
  • חלוקת החלל על ידי מחיצות אקוסטיות תאפשר למקסם את ניצול שטח המרחב לפי לצורך, לעיתים נדרש חלל אחד פתוח ולעיתים שניים או שלושה חללים קטנים.
  • מענה אלסטי וגמיש, במקום חלל אחד במתחם יוצרים במהרה שני חללים בגודל שווה או לחילופין בהתאם לדרישה – חלל אחד גדול יותר וחלל שני קטן.
  • השקעה כספית נמוכה ביחס לתועלת גבוהה, זאת אל מול כל פתרון אחר.
  • השימוש במחיצות אקוסטיות יחסוך גם ציוד וריהוט בשני החללים – אותו ריהוט ישמש לחלל הגדול או לשני חללים במקביל, הלקוח לא צריך לרכוש ציוד וריהוט כפול.
  • המחיצות מעניקות אטימות מקסימלית מרעשים ולכן אידיאליות עבור שני פעילויות שמתרחשות במקביל כגון – שני חוגים שמתרחשים במקביל, שתי הרצאות, שיעורים, מופעים וכו'.
  • מחיצות אקוסטיות הן קיר מעוצב ואסתטי ביחס לכל קיר גבס או בטון. אפשר לייצר אותן במגוון עיצובים ועיטורים שזהים לסגנון החלל או שמשדרגים את המרחב, בהתאם לצורכי הלקוחות.
  • המחיצות האקוסטיות מיוצרות מחומרי גלם חזקים ועמידים שמספקים מענה לאורך שנים, גם אם נעשה בהם שימוש תדיר.
  • המחיצות עמידות לתנאי לחות, לשטיפת רצפה וכולי.
  • הן בנויות בצורה שעומדת בכל התקנים הנדרשים, לרבות עמידה בתקן מפני אש.